حضور پیام‌پرداز در پنجمین نمایشگاه صنعت بومی پدافند سایبری
استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری برای کاربردهای عمومی
اختصاصی افتانا- علیرضا صالحی
کد مطلب: 14805
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
 
شرکت مهندسی ارتباطی پیام‌پرداز، پیشرو در حوزه رمزنگاری، همواره محصولاتی را در سبد خود دارد که امنیت بومی را برای جامعه فراهم کنند.
استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری برای کاربردهای عمومی
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت مهندسی ارتباطی پیام‌پرداز، پیشرو در حوزه رمزنگاری، همواره محصولاتی را در سبد خود دارد که امنیت بومی را برای جامعه فراهم کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مهندس نحوی، مدیرعامل شرکت مهندسی ارتباطی پیام‌پرداز، درباره حضور فعال این شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی گفت: بعد از نمایشگاه الکامپ که یک رویداد بزرگ در حوزه فناوری و امنیت سایبری است ما حضور در این نمایشگاه را که تاکید آن بر بومی‌سازی محصولات امنیتی است بسیار مهم می‌بینیم و در آن حضور فعال داریم. ما در این نمایشگاه‌ها به ارائه تازه‌ترین نسخه از محصولات موفق این شرکت در بازار داخلی می‌پردازیم و اغلب رونمایی‌هایی هم داریم.

وی درباره پنجمین نمایشگاه صنعت بومی پدافند سایبری گفت: در این نمایشگاه محصولات فعال خود را ارائه کرده‌ایم. به‌طور خاص یکی از محصولات قوی شرکت، «راوین» است که برای ساخت مرکز عملیات امنیت به کار می‌رود و در ۳۰ سازمان تاکنون نصب و راه‌اندازی شده‌است و محصولات قدیمی‌تری هم در سبد داریم مثل «کیهان» که برای امن سازی ارتباط با مراکز داده است. یکی دو محصول نیز که بازار آنها در حال شکل‌گیری است به نمایشگاه آورده‌ایم. محصول PAM که سیستم دیده‌بان دسترسی راه دور است و از این طریق ادمین‌ها و پیمانکارانی که تجهیزات آی‌تی را خارج از سازمان نگهداری می‌کنند توسط سازمان مانیتور می‌شوند.
نحوی اظهار کرد: شرکت پیام‌پرداز شرکتی نوآور است. سابقه اولیه ما از رمزنگاری است و تنها شرکت خصوصی فعال در زمینه پروتکل‌های رمزنگاری هستیم. در سال‌های اخیر در بحث پروتکل‌های امنیتی که کاربردهای عمومی‌تری دارد، مثل رای‌گیری امن، معاملات امن اعم حراج امن و مناقضه امن و غیره سرمایه‌گذاری بیشتری کرده‌ایم تا علاوه بر افزایش دانش خود در حوزه رمزنگاری، تجربه کاربردهای عمومی مورد نیاز جامعه را فراهم کنیم.

مهندس اصغر نعمتی، معاون مدیرعامل شرکت پیام‌پرداز، نیز با تاکید بر حفاظت ساده و کارآمد از اسناد سازمانی، اسناد دیجیتالی را شالوده فرایندهای یک سازمان مدرن خواند و گفت: با توجه به اینکه این اسناد در طی فرایندهای سازمانی در اختیار افراد مختلفی قرار می‌گیرند به‌راحتی امکان سوءاستفاده از آنها وجود خواهد داشت. از طرفی استفاده از روال‌های معمول برای محافظت این اسناد می‌تواند باعث اخلال و یا کندی در فرایندهای روزمره سازمان شود.

وی گفت: شرکت پیام‌پرداز با درک تهدیدات و نیازمندی‌های موجود در این حوزه اقدام به ارائه محصول نوآورانه «رایان» کرده‌است. این محصول کاملا بومی با استفاده از رمزنگاری شفاف، بدون ایجاد تغییر در روال‌های جاری سازمان، حفاظت کاملی را برای اسناد سازمانی فراهم می‌کند. این حفاظت به گونه‌ای است که محتوای اسناد در صورت خروج غیر مجاز از سازمان قابل استفاده نبوده و در داخل سازمان نیز با لحاظ کردن مجوزهای لازم قابل دسترسی خواهدبود.

مهندس نعمتی افزود: به علاوه در صورت دسترسی مجاز به اسناد، امکان نشت اطلاعات آنها وجود نخواهد داشت.