کسپرسکی را روی محصولات بومی به کار می گیریم
کد مطلب: 213
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۶
 
علیرضا عابدی نژاد، موسس و مدیرعامل گروه شرکت های دوران، با سال ها سابقه فعالیت در بازار آی تی و حضوری مستمر در دوره های مختلف نمایشگاهی، از هفدهمین الکامپ رضایت چندانی ندارد. از وی از محصولات جدید حوزه امنیت و همچنین نظراتش در مورد نمایشگاه پرسیدیم
کسپرسکی را روی محصولات بومی به کار می گیریم
 
 
Share/Save/Bookmark
علیرضا عابدی نژاد، موسس و مدیرعامل گروه شرکت های دوران، با سال ها سابقه فعالیت در بازار آی تی و حضوری مستمر در دوره های مختلف نمایشگاهی، از هفدهمین الکامپ رضایت چندانی ندارد. از وی از محصولات جدید حوزه امنیت و همچنین نظراتش در مورد نمایشگاه پرسیدیم

-لطفا در ابتدا مقداری از گروه دوران بگویید.
شرکت داده پردازان دوران یکی از زیرمجموعه های گروه دوران است . در طی ۱۲ سال گذشته در حوزه های مختلفی فعالیت کرده ایم که از جمله مهمترین آنها حوزه امنیت است. درحوزه امنیت شرکت سعی کرده است که با ارائه محصولات مختلف امنیتی در بخش های مختلف و ارائه خدمات در لایه های مختلف بتواند راهکار هایی جامع را برای مشکلات سازمان ها و نهاد ها ارائه دهد. 

همچنین طیف وسیعی از محصولات در حوزه امنیت به صورت بومی توسط خود شرکت تولید شده است و به بازار امنیت
مبالغ فراوانی، خارج از قاعده و عرف استاندارد از غرفه دارادن اخذ شده است و عملا به نظر من شرکت سهامی نمایشگاه ها باید بازنگری جدی در روش برگزاری نمایشگاه های مشابه صورت دهد
کشور ارائه شده است به طور مثال در خصوص محصولاتی در حوزه UTM, WAP, ,Application Firewal, DLP,SOC فعالیت های ارزشمندی به صورت بومی در مجوعه دوران صورت گرفته است. 

در امتداد این فعالیت ها تمرکز خاصی بر ارائه نرم افزارهای آنتی ویروس داریم که خوشبخانه مجموعه دوران به دلیل اینکه هم OEM Partner کسپرسکی و هم Enterprise Partner کسپرسکی است توانسته است به خوبی این محصول را به صورت گسترده در سطح کشور عرضه کند.

- با توجه به اینکه شما OEM Partner کسپرسکی هستید، در چه محصولاتی از این نرم افزار استفاده کرده اید؟

ما روی UTM های خودمان که به صورت بومی تولید می شود و یکی از کامل ترین UTMها در سطح بین المللی محسوب می شود، این محصول را ارائه می کنیم همانطور که مطلع هستید، این محصول اجزای بسیار مختلفی دارد. یکی از این اجزا بحث آنتی ویروس است و چون از آنجائیکه هنوز در کشور آنتی ویروس بومی مطمئنی نداریم، ما از قرارداد OEM Partner که با کسپرسکی منعقد کرده ایم استفاده کردیم و کلیه لایسنس های کسپرسکی را در UTMها و Gateway های خود ارائه می دهیم.

- در خصوص همکاری که با شرکت تجارت امن در خصوص ارائه محصولات کسپرسکی نیز برایمان بگویید.
همانطور عرض کردم ما علاوه بر اینکهOEM Partner کسپرسکی هستیم، Enterprise Partner هم هستیم که این بخش را با همکاری شرکت تجارت امن پیش می بریم که با توجه به سطح همکاری گسترده ای که بین مدیران هر دو شرکت وجود دارد، خوشبختانه به سطح با ثباتی از همکاری دست یافته ایم.

- در نمایشگاه امسال چه محصولات خاصی را ارائه می کنید؟
با توجه به اینکه UTM های قبلی شرکت دوران دارای محدودیت هایی بودند، ما نسل جدید این UTMها را در این نمایشگاه ارائه دادیم. این UTM ها دارای توان پردازشی
متاسفانه پروژه اجرای نمایشگاه برای این دست از شرکت ها به مشابه بنگاه اقتصادی است که تنها دلیلی است برای کسب درآمد
بالایی هستند چرا که یک بازنویسی و بازنگری اساسی در ساختار آن صورت داده ایم که درحال حاضر کلیه شبکه های گیگابیتی و ۱۰ گیگا بیتی را پشتیبانی می کنیم و در حال حاضر این محصولات در سطح Carrier Class در سامانه های زیر ساختی شبکه های کشور مشغول به کار هستند.

- ارزیابی شما از نمایشگاه امسال چیست؟
- باید بگویم که متاسفانه این نمایشگاه هر سال بدتر از سال قبل برگزار می شود. درواقع شرکت هایی که مجری نمایشگاه هستند براساس انتخاب اصولی و صحیح انتخاب نمی شوند و این مسئله باعث می شود که عملا نه تنها کارآیی مناسب وجود نداشته باشد، بلکه تعهدی برای این که کار را با کیفیت خوبی انجام دهند نیز در خود احساس نمی کنند. 

متاسفانه پروژه اجرای نمایشگاه برای این دست از شرکت ها به مشابه بنگاه اقتصادی است که تنها دلیلی است برای کسب درآمد. من با مدیرانی بسیاری از شرکت های حاضر در نمایشگاه نیز صحبت کرده ام که همگی از برگزار کننده نمایشگاه به شدت ناراضی بودند. 

مبالغ فراوانی، خارج از قاعده و عرف استاندارد از غرفه دارادن اخذ شده است و عملا به نظر من شرکت سهامی نمایشگاه ها باید بازنگری جدی در روش برگزاری نمایشگاه های مشابه صورت دهد، چراکه اگر قرار است که قیمت اجاره غرفه را افزایش دهند بهتر است این کار را انجام دهند تا اینکه بعدا به بهانه های مختلف هزینه های اجباری و خارج از عرفی را از غرفه داران اخذ کنند