از Duqu چه خبر؟
کد مطلب: 70
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۸
 
همه مراكز و دستگاه های مشكوك به آلودگی به این ویروس، كنترل می شوند و می توان گفت، در سازمان هایی كه این ویروس نفوذ كرده كار مقابله و پاكسازی انجام شده است
از Duqu  چه خبر؟
 
 
Share/Save/Bookmark
به گزارش افتانا به نقل از ایرنا سردار سرتیپ 'غلامرضا جلالی' با بیان این كه در مرحله اول مقابله با ویروس دوكیو! قرار داریم اظهار داشت: هنوز گزارش نهایی دستگاه ها كه نشان دهد این ویروس در چه مراكزی گسترش یافته و چه عملكردی داشته تهیه نشده است.

وی در عین حال گفت: همه مراكز و دستگاه های مشكوك به آلودگی به این ویروس، كنترل می شوند و می توان گفت، در سازمان هایی كه این ویروس نفوذ كرده كار مقابله و پاكسازی انجام شده است.

رییس سازمان پدافند غیر عامل در خصوص ارتباط این ویروس با ' استاكس نت' و ' استارس' نیز گفت: هنوز در مراحل اولیه مقابله با ویروس'دوكیو' قرار داریم و به جمع بندی نهایی در این زمینه نرسیده ایم.

وی در ادامه اطمینان داد: قرارگاه دفاع سایبری به صورت شبانه روزی برای مقابله با حملات سایبری و نفوذ ویروس های جاسوس، اقدامات لازم را انجام می دهد.

آزمایشگاه های تخصصی رایانه ای روزهای اخیر از شناسایی ویروس جاسوس اینترنتی جدیدی به نام دوكیو خبر دادند كه برخی رایانه ها در ایران را آلوده كرده است.

گفته می شود كه این ویروس عملكرد مشابهی مانند استاكس نت داشته و در پی جمع آوری اطلاعات از رایانه های مورد حمله است.