رییس سازمان پدافند سایبری:
آزمایشگاه مرجع در حوزه افتا تاسیس می‌شود
کد مطلب: 1082
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۰
 
باید برای پیاده‌سازی استانداردها و بومی‌سازی آنها در حوزه امنیت سایبر بر اساس نیازكشورها فعالیت‌هایی انجام شود
آزمایشگاه مرجع در حوزه افتا تاسیس می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
رییس سازمان پدافند سایبری گفت: استانداردهای موجود در حوزه امنیت سایبری در كشور بومی‌سازی می‌شود و بر این اساس آزمایشگاه مرجع در حوزه امنیت سایبری تاسیس می‌شود.


به گزارش افتانا(پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)  سعید رحیمی خاطرنشان كرد: در حال حاضر نهادهای مختلف در حوزه امنیت سایبر، استانداردهایی را پیاده‌سازی می‌كنند كه این استانداردها از منابع خارجی دریافت و پیاده‌سازی می‌شوند و این در حالی است كه شرایط هر كشور و هر نهاد متفاوت است از این رو استانداردهای یادشده می تواند دارای كمبودهایی باشد.

وی افزود: بنابراین باید برای پیاده‌سازی استانداردها و بومی‌سازی آنها در حوزه امنیت سایبر بر اساس نیازكشورها فعالیت‌هایی انجام شود.

رحیمی همچنین از ایجاد آزمایشگاه‌های مرجع در داخل قرارگاه دفاع سایبری خبر داد و گفت: این ازمایشگاه به منظور ارزیابی امنیتی و كارایی محصولات استفاده شده در حوزه‌های مختلف سایبر راه‌اندازی می‌شود.

رییس سازمان پدافند سایبری گفت: آزمایشگاه مرجع در واقع یك شبكه آزمایشگاهی منسجم و با همه امكانات موجود در كشور است كه با دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف در ارتباط است.

وی در مورد محور طراحی سامانه‌های حوزه دفاع سایبری اظهار داشت: دفاع سایبری فراتر از امنیت صرف و ایمنی است و باید جنبه‌های تكمیلی‌تری در آن دیده شود.

رحیمی گفت: در حال حاضر سامانه‌هایی با موضوع دفاع سایبری درحال طراحی هستند كه هدف از راه‌اندازی آنها پایش تهدیدات و حملات در حوزه سایبری و ارائه واكنش متناسب با هر تهدید سایبری است.