کتاب «ساده‌سازی مدیریت امنیت اطلاعات» منتشر شد
کد مطلب: 10930
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
 
کتاب «ساده‌سازی مدیریت امنیت اطلاعات برای کسب‌وکارهای کوچک» با هدف راهنمایی فعالان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در افزایش امنیت اطلاعات کاری منتشر شد.
کتاب «ساده‌سازی مدیریت امنیت اطلاعات» منتشر شد
 
 
Share/Save/Bookmark

کتاب «ساده‌سازی مدیریت امنیت اطلاعات برای کسب‌وکارهای کوچک» با هدف راهنمایی فعالان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در افزایش امنیت اطلاعات کاری منتشر شد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، این کتاب حاوی نکات و راهنمایی‌هایی مفید و ساده بوده و قصد دارد که به مخاطب یاری برساند تا اطمینان لازم را از امن بودن داده‌های شرکت خود به‌دست‌آورد و درنتیجه کمتر با مشکلات قانونی یا حیثیتی مواجه شود. 

نویسنده در این کتاب هشدار می‌دهد که با وجود پیشرفت‌های بزرگ حاصل از توسعه استفاده از کامپیوتر در کارها و با گسترش فزاینده فناوری، هکرها نیز بیکار ننشسته‌اند و روز‌به‌روز بر دانش خود افزوده‌اند و از همین رو حتی بیشتر از گذشته ضروری به نظر می‌رسد که تمام شرکت‌ها، حتی آن‌هایی که به تصور خودشان اطلاعات محرمانه‌ای در اختیار ندارند از ریسک‌های موجود آگاهی یابند و راه‌های محافظت از اطلاعات موجود در شرکت خود را ولو کم‌ارزش بیاموزند. 

این کتاب سعی‌کرده به چرایی ضرورت توجه و محافظت تمامی کسب‌وکارها از اطلاعات حساس‌شان پاسخ بدهد و با مخاطب در تعیین آنچه که به‌عنوان اطلاعات در هر کسب‌وکاری وجود دارد، همراه باشد. 

کتاب ساده‌سازی امنیت همچنین به کشف حقایقی درباره تهدیدات امنیتی پرداخته و طرحی برای امنیت بهتر اطلاعات کاربران ارائه می‌دهد و در انتخاب نرم‌افزار امنیتی که با کسب‌وکار آنها هم‌خوانی دارد، یاری‌رسان است. توجه به امنیت در رایانش ابری نیز ویژگی دیگر این کتاب است. 

کتاب ساده‌سازی مدیریت امنیت اطلاعات نوشته پیتر بیرمور و جورجینا گیلمور زیر نظر علیرضا صالحی ترجمه و در قطع جیبی با در ۱۱۶ صفحه تمام رنگی منتشر شده است. ناشر کتاب انتشارات سایبان (وابسته به هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان) است که آن را در شمارگان دوهزارنسخه و به قیمت ۸۰۰۰ تومان عرضه کرده است. 

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند با شماره ۸۸۷۴۹۴۱۴ تماس گرفته و یا برای خرید آنلاین به نشانی www.mrcenter.ir مراجعه کنند.