فرمانده نيروی‌انتظامی:
به سرنخ هایی درمورد حملات سایبری اخیر رسیده ایم
کد مطلب: 1122
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۹
 
فرمانده نیروی انتظامی از كشف سرنخ‌هایی در زمینه حملات متعدد سایبری به برخی وزارتخانه‌های كشور خبر داد و گفت: دادستان نیز به صورت ویژه پیگیر این موضوع است.
به سرنخ هایی درمورد حملات سایبری اخیر رسیده ایم
 
 
Share/Save/Bookmark
سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش سراسری روسای سازمان بازرسی فرماندهی انتظامی با اشاره به حملات سایبری اخیر كه به برخی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها انجام گرفته است گفت: با همكاری وزارت فناوری و اطلاعات و همچنین خود وزارتخانه‌هایی كه مورد حمله قرار گرفتند در حال بررسی و پیگیری این موضوعات هستیم و دادستان نیز به طور جد پیگیر این مسئله است و سرنخ‌هایی نیز در این زمینه به دست آمده است.

به گزارش افتانا، فرمانده ناجا افزود: بررسی این مساله از حیث سرقت وظیفه نیروی انتظامی است اما از حیث ایمن‌سازی و پیشگیری اطلاعات خود سازمان‌ها نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌كنند.

وی در ادامه با بیان اینكه پیش از این هشدار‌هایی در زمینه خلا‌ها و رخنه‌پذیری برخی سایت‌ها و وزارت خانه‌ها انجام گرفته بود گفت: تذكرات لازم داده شده بود اما جدی گرفته نشده بود.

احمدی‌مقدم با بیان اینكه استفاده از سیستم‌های امنیت خارجی دارای اشكالاتی است، افزود: بنابراین استفاده از سیستم‌های داخلی و اینترانت ضریب امنیت را افزایش خواهد داد.

فرمانده ناجا با بیان اینكه توصیه‌های پلیس جدی گرفته نشده و در نهایت خساراتی به بار آمد گفت: تشكیل شورای عالی فضای مجازی كه به دستور مقام معظم رهبری انجام گرفت موجب بررسی هرچه بیشتر تهدیدات و فرصت‌ها در این حوزه است كه این نظارت باعث خنثی‌شدن تهدیدات می‌شود.

وی با بیان اینكه خوشبختانه گام‌های بزرگی برای تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها در این فضا برداشته شده است گفت: تشكیل پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیز یكی از گام‌های موثربود و دستاوردهای این گام‌ها در سال‌های بعدی به منصه ظهور گذاشته می‌شود.

فرمانده ناجا با بیان اینكه ۴۰ درصد از جرایم سایبری در فتا كشف می‌شود گفت: این میزان نسبت به استانداردهای جهانی رقم قابل قبولی است.

احمدی مقدم با بیان اینكه استفاده از تجهیزات و فناوری‌های جدید آسیب‌هایی نیز به همراه خواهد داشت، در مورد انتشار سه میلیون شماره حساب در فضای مجازی گفت: با پیگیری‌های پلیس فتا و اینترپل سایتی كه این شماره حساب‌ها را منتشر كرده بود، این شماره‌ها از روی صفحه خود حذف كرد ودر حال حاضر پرونده در حال رسیدگی است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا