پلیس فتا، هک‌های اخیر را ناموفق خواند
کد مطلب: 11235
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
 
معاون حقوقی و امور بین‌الملل پلیس فتا ناجا با اعلام اینکه ممکن است هکر سایت ‌مرکز آمار عربستانی نباشد، گفت: اخطار و هشدارهای پلیس فتا مانع نفوذ این هکر به سایت و شبکه سازمان‌های دیگر شد.
پلیس فتا، هک‌های اخیر  را ناموفق خواند
 
 
Share/Save/Bookmark

معاون حقوقی و امور بین‌الملل پلیس فتا ناجا با اعلام اینکه ممکن است هکر سایت ‌مرکز آمار  عربستانی نباشد، گفت: اخطار و هشدارهای پلیس فتا مانع نفوذ این هکر به سایت و شبکه سازمان‌های دیگر شد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سرهنگ حسین رمضانی، معاون حقوقی و امور بین‌الملل پلیس فتا، گفت: نخستین سایتی که خبر هک شدن آن به گوش رسید، سایت مرکز آمار ایران بود که شامگاه سه‌شنبه چهارم خردادماه از دسترس خارج شده و کاربران برای مدتی نتوانستند به هیچ‌یک از بخش‌های این سایت دسترسی پیدا کنند و در آن زمان مسئولان مرکز آمار ایران درباره علت از دسترس خارج شدن این سایت و شبهات مربوط به هک شدن آن، توضیحی ارائه نکردند. 

وی با تاکید بر اینکه عربستان باید درباره هک شدن سایت‌های دولتی ایران پاسخگو باشد، گفت: به‌زودی از طریق پلیس اینترپل این حمله سایبری را پیگیری می‌کنیم.

معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا گفت: منشا حملات سایبری به سایت‌های دولتی ایران کشور عربستان است و این کشور باید درباره هک شدن سایت‌های دولتی ایران پاسخگو باشد. 

وی در ادامه افزود: ایران پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه مقابله با حملات سایبری داشته است. ایران از کشورهای قربانی تروریسم سایبری است.

معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا خاطرنشان کرد: تا پایان امسال بیشتر سایت‌های دولتی به توانمندی مقابله با حملات سایبری مجهز می‌شوند.

وی تصریح کرد: حمله سایبری به برخی پایگاه‌های ایرانی با ip عربستانی صورت گرفته اما ممکن است آدرس حقیقی مهاجم جای دیگری باشد.

رمضانی خاطرنشان کرد: هیچ اطلاعات طبقه‌بندی شده به دست مهاجمان نیفتاده است.

مرجع : سايت خبری پلیس فتا