نظر
۱
 
هکر سایت‌های دولتی دستگیر شد
دستگیری مافیا هکینگ تیم به‌اتهام حملات سایبری اخیر
کد مطلب: 11319
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
 
بنابر اعلام مرکز بررسی جرایم سازمان‌یافته سایبری، فردی با نام مستعار «مافیا هکینگ تیم» که تعدادی از سایت‌های دولتی را طی هفته‌های اخیر هک کرده‌بود، دستگیر شد.
دستگیری مافیا هکینگ تیم به‌اتهام حملات سایبری اخیر
 
 
Share/Save/Bookmark

بنابر اعلام مرکز بررسی جرایم سازمان‌یافته سایبری، فردی با نام مستعار «مافیا هکینگ تیم» که تعدادی از سایت‌های دولتی را طی هفته‌های اخیر هک کرده‌بود، دستگیر شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، چندی پیش هک تعدادی از سایت‌های دولتی، جنجال رسانه‌ای زیادی را ایجاد کرد. مرکز بررسی جرایم سازمان‌یافته سایبری سپاه، براساس وظایف ذاتی و مأموریت‌های محوله، در راستای پاسداری از امنیت فضای مجازی با ورود به موضوع و انجام اقدامات فنی، موفق به شناسایی و دستگیری هکر تعدادی از این سایت‌ها شد.

این هکر که با نام «مافیا هکینگ تیم» فعالیت می‌کرد تاکنون تعداد زیادی از سایت‌های داخلی از‌جمله سایت سازمان ثبت اسناد کشور، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از دانشگاه‌های کشور را هدف فعالیت‌های مجرمانه خویش (هک، نفوذ و ...) قرار داده‌است. 

فرد مزبور ضمن تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی‌شده و تحقیقات مقدماتی از وی کماکان در دستور کار کارشناسان فنی مرکز بررسی جرایم سازمان‌یافته سایبری قرار دارد. 

تهاجمات سایبری اخیر، بار دیگر ضعف و خلأ امنیتی سایت‌های رسمی و حاکمیتی کشور را نشان داد. مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری، پیرو مأموریت ذاتی خویش و حفاظت و صیانت از حاکمیت ملی و امنیت عمومی مردم در بستر فضای مجازی، مکرراً این موضوع را به نهادهای متولی امر تذکر داده است.

در حالی‌که برخی مقامات و منابع خبری مدعی شده‌بودند که این هکر تنها توانسته مدیریت بخش اطلاع‌رسانی سایت‌های هک‌شده را در اختیار بگیرد، اما بررسی کارشناسان فنی این مرکز، نشان‌دهنده این است که وی به‌دلیل ضعف امنیتی به اطلاعات زیادی دسترسی داشته ولی به‌دلیل انگیزه‌های خاص از پیاده‌سازی و سرقت این اطلاعات خودداری کرده‌است. 

مرجع : خبرگزاری فارس
 


 
iraniha
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۹:۰۸:۲۰
نفوذ تیم های ایرانی به زیرساخت های کشور عربستان و پابلیک کردن تعدادی از اطلاعات سرویس گیرندگان این کشور

طی حملات و تهدیدات سایبری کشور عربستان به سایت های ایرانی،شخص یا اشخاصی،ضمن هک نمودن isp ها و زیرساخت های کشور عربستان،که اکثریت به مرکزیت ریاض می باشد،اطلاعات هزاران نفر را که از سرویس گیرندگان اینترنت بوده اند را فاش نموده اند.
در میان این اطلاعات،اطلاعاتی از سرویس دهندگان قرار داده شده و اطلاعات بسیار زیادی از آنها را قرار داده اند.

طی پیغامی که در این متن آمده است،
در صورت بروز هرگونه حمله به سایت های ایرانی،و یا تهدید به نفوذ و یا شخص خاصی از کشور عزیزمان،ایران بزرگ،طی کمترین زمان،بیشترین ضربه را به آن کشور را رقم خواهند زد.

این حمله بسیار شدید و گسترده که هنوز هیچ شخص یا اشخاصی و یا تیمی،آن را به عهده نگرفته است،یکی از بزرگترین حملاتی می باشد که در جواب هک سایت های ایرانی توسط گروه هکری عربستان،به آن کشور را رقم زده است.