سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:
پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار می‌شود
کد مطلب: 11518
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
 
کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پنجمین همایش تخصصی راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را آبان‌ماه جاری برگزار می‌کند.
پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark

کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پنجمین همایش تخصصی راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را آبان‌ماه جاری برگزار می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، علی آذرکار، مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان، با اعلام خبر برگزاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: پس از برگزاری چهار دوره مداوم همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات طی چهار سال گذشته، پنجمین دوره این همایش، روز دوشنبه ۲۴ آبان‌ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد. 

آذرکار با اشاره به فعالیت‌‌های دبیرخانه پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، ادامه داد: پس از برگزاری چهارمین دوره همایش در دی‌ماه ۹۴، فعالیت‌های مربوط به برگزاری پنجمین دوره همایش از بهمن‌ماه سال گذشته با شکل‌‌گیری کمیته راهبردی و تشکیل کمیته اجرایی همایش در دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران آغاز شد. 

وی درخصوص موضوع برگزاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: در این دوره از همایش، مبحث «کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک» به‌عنوان موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات انتخاب شده‌است. 

مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به محورهای برگزاری این همایش ادامه داد: در پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات محورهایی همچون اصول و مفاهیم کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک،پایش و ارزیابی ریسک فناوری اطلاعات، چالش‏ها و رهنمودهای ساختاری و فرایندی در زمینه استقرار نظام کنترل‏های داخلی، معرفی چارچوب‌ها، به‏روش‏ها و استانداردهای مرتبط با کنترل‏های داخلی و همچنین نقش فناوری اطلاعات به‌عنوان یک توانمندساز در استقرار نظام کنترل داخلی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 

آذرکار با اشاره به سایر محورهای این همایش گفت: تلاش می کنیم در این همایش همچون دوره‌های گذشته، الگوهای بین‏المللی و تجارب سایر کشورها در زمینه استقرار نظام کنترل‏های داخلی، چالش‌ها، الزامات و عوامل کلیدی موفقیت در استقرار نظام کنترل‏های داخلی و همچنین تجارب موفق و آسیب‌شناسی تجارب ناموفق استقرار این نظام‌ها را مطرح کرده و به آن بپردازیم.
 
وی ضمن تاکید بر شناسایی چالش‌های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در کشور طی این همایش افزود: در پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، تلاش می‌کنیم همچون دوره‌های گذشته چالش‌ها، الزامات و عوامل کلیدی موفقیت در استقرار نظام کنترل‏های داخلی و همچنین موضوع قوانین و مقررات تهدیدکننده و تقویت‌کننده استقرار این نظام‌های مدیریتی را تشریح کنیم. 

دبیر شورای سیاست‌گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، درخصوص مخاطبان پنجمین دوره این همایش گفت: اعضای هیئت‌مدیره و مدیران عامل نهادهای حاکمیتی حوزه فناوری اطلاعات در کشور، مدیران ارشد سازمان‌های دولتی، عمومی و خصوصی، متخصصان و دانشجویان حوزه فناوری اطلاعات و به‌ویژه مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات از مخاطبان این همایش‌ هستند. 

آذرکار گفت: اطلاعات مربوط به سوابق همایش طی چهارسال گذشته ، در وب‌سایت آن به نشانی www.itcg.ir قابل دسترسی است و زمان ثبت‌نام در پنجمین دوره همایش به‌زودی اعلام خواهد شد. 

گفتنی است که مفاهیم راهبری سازمانی فناوری اطلاعات به‌عنوان یکی از الزامات رشد و بهره‌وری در سازمان‌ها، ارتقای ظرفیت کارفرمایی در تعریف و اجرا پروژه‏‌ها و خدمات فناوری اطلاعات، رویکرد ممیزی فناوری اطلاعات و سنجش، پایش و کنترل موضوعاتی بود که در چهار دوره قبل این همایش مطرح شده‌بود.