راه‌اندازی انجمن علمی پدافند غیرعامل استان فارس
کد مطلب: 11576
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۷
 
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس از راه‌اندازی انجمن علمی پدافند غیرعامل شعبه استان فارس خبر داد.
راه‌اندازی انجمن علمی پدافند غیرعامل استان فارس
 
 
Share/Save/Bookmark

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس از راه‌اندازی انجمن علمی پدافند غیرعامل شعبه استان فارس خبر داد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل و توجه به ترویج و اشاعه فرهنگ عمومی آن ایجاد پایگاه علمی را از ضروریات خوانده و اعلام داشت در همین راستا و به منظور تحقق اهداف پدافند غیرعامل و همچنین ترویج اصول و مفاهیم پدافند غیرعامل، آموزش و پژوهش، حمایت از پایان­‌نامه­‌ها و طرح­ها، برگزاری همایش­ها و نشست­های تخصصی در زمینه‌های مرتبط با پدافند غیرعامل انجمن علمی پدافند شعبه استان فارس راه‌اندازی شده‌است.

با توجه به موقعیت راهبردی استان پهناور فارس در پهنه جنوبی کشور و برخورداری آن از زیرساخت­های متعدد در زمینه کشاورزی، صنعت، گردشگری، این استان را با آسیب­‌پذیری بالایی در برابر انواع تهدیدها مواجه کرده است. آموزش و ترویج علوم پدافند غیرعامل، می‌تواند گامی در راستای حفظ حاکمیت ملی-سرزمینی، کاهش آسیب­‌پذیری، افزایش بازدارندگی و تسهیل مدیریت بحران تلقی شود.

انجمن علمی پدافند غیرعامل ایران در سال ۱۳۸۹ به ریاست سردار پاسدار دکتر غلامرضا جلالی با هدف تحقق اهداف سند چشم‌انداز توسعه همه‌جانبه کشور (۱۴۰۴)، تسهیل آموزش و پژوهش در زمینه پدافند غیرعامل، فرهنگ­سازی و استفاده از نیروی انسانی متخصص و متعهد تشکیل شده و در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت درجه A از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است. این انجمن در راستای فعالیت موثر و گسترده اقدام به راه‌اندازی شعب استانی و حمایت از آنها کرده‌است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس گفت: باین کار به این دلیل صورت گرفته تا بتواند گام‌های موثری در ارتباط با الزامات پدافند غیرعامل برداشته شود . بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده مکان استقرار موقت شعبه استان فارس در محل ساختمان مرکزی مدیریت دانشگاه شیراز بوده که درگام بعدی، شناسایی و جذب نیرو های علاقه‌مند و متعهد در این زمینه به منظور تشکیل انتخابات هیئت مدیره انجمن انجام خواهد گرفت .

به همین منظور جهت اطلاع رسانی، دعوت‌نامه‌هایی از طرف انجمن و پدافند غیرعامل استانداری به نهادهای ذیربط ارسال شده تا پس از برگزاری انتخابات این انجمن و تشکیل هیئت مدیره رسماً کار خود را آغاز کند.

وی خاطر نشان کرد که برای عضویت با شماره تلفن ۰۷۱۳۶۲۸۲۹۶۹ دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل دانشگاه شیراز تماس گرفته شود.