رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی
پرونده بررسی افشای اطلاعات کاربران ایرانسل در مجلس باز است
کد مطلب: 11861
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
 
رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی پرونده افشای اطلاعات مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه خبر داد و گفت: این پرونده همچنان در مجلس باز است.
پرونده بررسی افشای اطلاعات کاربران ایرانسل در مجلس باز است
 
 
Share/Save/Bookmark

رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی پرونده افشای اطلاعات مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه خبر داد و گفت: این پرونده همچنان در مجلس باز است. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در پی افشای اطلاعات مشترکان اپراتور ایرانسل که چندماه پیش توسط یک ربات تلگرامی رمضانعلی سبحانی‌فر، رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که نخستین موضوع در دستور کار این کمیته در مجلس دهم به بررسی چگونگی این ماجرا و درخواست حضور وزیر ارتباطات برای توضیح این موضوع به کمیته ارتباطات مجلس خواهدبود. اکنون با گذشت بیش از ۳ ماه از این موضوع، سبحانی‌فر اظهار داشت: این موضوع همچنان در دستور کار کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع افشای اطلاعات مشترکان اپراتور ایرانسل را مطرح کرده و بررسی‌ها را آغاز کردیم، ادامه داد: در این زمینه با اپراتور مربوطه جلسه داشتیم و مراجع مرتبط نیز برای روشن شدن موضوع به کمیته ارتباطات مجلس آمدند.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع، هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم و در‌حال پیگیری چگونگی موضوع هستیم. نتیجه را درصورت اتمام پرونده اعلام خواهیم کرد.

سبحانی‌فر با بیان اینکه پیگیری‌ها با توجه به دغدغه مردم برای حفظ اطلاعات شخصی‌شان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در‌صورتی‌که لازم باشد از وزیر ارتباطات نیز می‌خواهیم که برای توضیح به مجلس بیاید، اما در شرایط فعلی موضوع را با معاون وزیر در امور مجلس پیش برده‌ایم.

این درحالی است که محمد خواجه‌پور، مدیرکل امور مجلس وزارت ارتباطات از منتفی شدن حضور وزیر ارتباطات در مجلس و طرح سوال از وی در این زمینه خبر داد و گفت: این مسئله در کمیسیون صنایع مجلس مطرح شد و موضوع بدون نیاز به حضور وزیر ارتباطات در جلسه  منتفی شد.

وی ادامه داد: در مورد درخواست رئیس کمیته ارتباطات برای شفاف‌سازی موضوع افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل، مسئله کاملا روشن بود و با توضیح صورت گرفته از جانب معاونت امور مجلس وزارت ارتباطات این ابهامات برطرف شد.

خواجه‌پور با بیان اینکه هیچ مشکلی از سمت اپراتور موبایل وجود نداشت، افزود: اتفاق صورت گرفته در درون این شرکت نبود و مسئولیت این موضوع نیز مربوط به اپراتور نمی‌شد.

مدیرکل امور مجلس وزارت ارتباطات با بیان اینکه در فضای مجازی روزانه شاهد سرقت و دستبرد اطلاعات هستیم، اضافه کرد: با این وجود از نظر امنیتی شبکه‌های تلفن همراه در تمامی اپراتورها به‌شدت کنترل شده و مردم باید از این بابت  خیال‌شان راحت باشد که هیچ‌گونه افشای اطلاعاتی صورت نمی‌گیرد.

خواجه‌پور تصریح کرد: در مورد این موضوع خاص نیز اپراتور هیچ دخالتی نداشت و ما این موضوع را برای مسئولان امنیتی و اطلاعاتی کشور شفاف‌سازی کردیم و برای آنها نیز این موضوع کاملا روشن شد.

مرجع : خبرگزاری مهر