کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» منتشر شد
کد مطلب: 12152
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
 
کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» با موضوع تشریح مبانی شبکه‌های صنعتی و ارتباط آن با امنیت سایبری توسط نشر سایبان منتشر شد.
کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» منتشر شد
 
 
Share/Save/Bookmark

کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» با موضوع تشریح مبانی شبکه‌های صنعتی و ارتباط آن با امنیت سایبری توسط نشر سایبان منتشر شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» به‌عنوان نخستین کتاب ترجمه‌شده به فارسی در ده فصل به تشریح مبانی شبکه‌های صنعتی پرداخته و ارتباط آن را با امنیت سایبری می‌پردازد. 

در این کتاب ابتدا موضوع شبکه صنعتی به‌تفصیل بررسی‌شده و در ادامه کلیات امنیت سایبری و چگونگی پیوند یافتن آن با شبکه‌های صنعتی توضیح داده‌شده است. 

در ادامه به انواع حملات سایبری پرداخته‌شده و این نکته توضیح داده‌شده که راه‌حل‌های آماده تجاری به بخش شبکه‌های صنعتی واردشده و جایگزین تجهیزات و اپلیکیشن‌های اولیه می‌شوند و درنتیجه مخاطرات خاص خود را نیز به همراه می‌آورند. 

در فصول بعدی کتاب انواع تهدیدات، نقطه‌ضعف‌های رایج، ابزارهای مهاجمان آمده و در فصل «اقدامات متقابل» به نحوه تدوین برنامه‌های دفاعی پرداخته‌شده است. 

در فصل‌های ۶ تا ۸ کتاب نیز برای بررسی امنیت سایبری در سه بخش مجزا مطالبی درباره «طراحی و طرح‌ریزی»، «فناوری» و «افراد، خط‌مشی‌ها و تضمین امنیت» تشریح شده است. 

سیستم‌های امنیت فیزیکی بیش‌ازپیش به سمت وابستگی به سیستم‌های سایبری و فناوری اطلاعات در حال دگرگونی هستند. ارزیابی فعال شبکه (شامل آزمون نفوذ) نباید در سامانه کنترل تولید یا شبکه سامانه کنترل صورت گیرد و این‌ها «موضوعات جدید در امنیت شبکه صنعتی» هستند که در بخشی با همین عنوان آمده‌اند. 

در «دفاع از شبکه‌های صنعتی- موارد تاریخی»، نمونه‌های ملموسی از تجربیات برخی شرکت‌های بزرگ در دفاع و صیانت از شبکه‌های صنعتی‌شان آورده شده است که با مطالعه آن‌ها مفاهیم و راهکارهای ارائه‌شده در کتاب برای خوانندگان قابل‌تصورتر خواهد شد. 

خواندن این کتاب مختصر و مفید را به مدیران، فعالان و همه افرادی که در پایش و کنترل شبکه‌های صنعتی سهمی دارند، توصیه می‌کنیم. 

این کتاب نوشته دیویدج. تیومیم است که در نشر سایبان وابسته به هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان در ۱۵۲ صفحه ترجمه و با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه برای نخستین بار منتشرشده است. برای آشنایی بیشتر و نحوه تهیه این کتاب می‌توانید به سایت mrcenter.ir مراجعه نمایید. 

گفتنی است نشر سایبان، پیش‌ازاین نیز کتاب‌هایی تحت عنوان «ساده‌سازی مدیریت امنیت اطلاعات»، «کتاب کوچک جلوگیری از نشت داده‌ها» و «دائرة‌المعارف جیبی تهدیدات سایبری با نام تهدیداسور» را منتشر کرده است.