تقدیر از شرکت مهندسی پیام‌پرداز به‌عنوان برگزیده ملی در جشنواره ایران‌ساخت
پیام‌پرداز با کیهان برگزیده ایران‌ساخت شد
کد مطلب: 12217
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
 
شرکت مهندسی پیام‌پرداز، عنوان برگزیده ملی را در جشنواره ایران‌ساخت به خود اختصاص داد.
پیام‌پرداز با کیهان برگزیده ایران‌ساخت شد
 
 
Share/Save/Bookmark

شرکت مهندسی پیام‌پرداز، عنوان برگزیده ملی را در جشنواره ایران‌ساخت به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسي ارتباطي پیام‌پرداز، در جشنواره ایران‌ساخت از شرکت مهندسی پیام‌پرداز به‌عنوان یکی از برگزیدگان کشوری عرصه ساخت محصولات دانش‌بنیان در سطح ملی قدردانی شد. 

شرکت مهندسی پیام‌پرداز با طراحی و ساخت محصول کیهان، امن‌ساز شبکه در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، موفق به دریافت لوح تقدیر از این جشنواره شد.

شرکت‌های برگزیده در این جشنواره به‌عنوان برگزیده ملی جشنواره «علم تا عمل؛ فناوری و تجاری‌سازی در عرصه ملی» در سال ۹۵ با عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل هستند که از بین کاندیداهای معرفی‌شده توسط دبیرخانه‌های استانی این جشنواره از سراسر کشور انتخاب شدند.

لازم به ذکر است هسته اولیه شرکت مهندسي پیام‌پرداز در تابستان سال ۱۳۶۵ در دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف رفع نیازهای جنگ تحمیلی عراق علیه کشور در حوزه امنیت اطلاعات در مناطق عملياتي شکل گرفت. هدف اولیه جایگزینی دفترچه‌های رمز دستی با یک سامانه رمزکننده متن مبتنی‌بر ریزپردازنده بود که سهولت کاربری و امنیت بیشتر را به ارمغان می‌آورد. ادامه این تلاش منجر به ارائه اولین‌بار درس رمزنگاری در کشور در دانشگاه صنعتی اصفهان توسط دکتر عارف شد. هسته مخابرات امن جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان به مدت ۱۰سال به فعالیت پژوهشی خود در راستای رفع نیازهای امنیتی نهادهای راهبردی کشور ادامه داد و در ادامه به منظور تثبيت فعاليت‌هاي انجام شده شركت صد درصد خصوصي پيام‌پرداز در سال ۷۵ با مشاركت ۱۲ نفر از دانش‌آموختگان رشته‌هاي مخابرات و كامپيوتر تأسيس شد.