با نهایی‌شدن فرایند خرید یاهو توسط وریزون
یاهو به تاریخ می‌پیوندد
کد مطلب: 12222
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
 
با نهایی‌شدن فرایند خرید یاهو توسط وریزون، معدود بخش‌های باقی‌مانده این شرکت تحت عنوان آلتابا و به‌عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
یاهو به تاریخ می‌پیوندد
 
 
Share/Save/Bookmark

با نهایی‌شدن فرایند خرید یاهو توسط وریزون، معدود بخش‌های باقی‌مانده این شرکت تحت عنوان آلتابا و به‌عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت مخابراتی وریزون بعد از طی فراز و نشیب‌هایی قصد دارد یاهو را با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار خریداری کند و بخش‌های فروخته نشده یاهو نیز Altaba Inc نام می‌گیرد.

با تغییر نام یاهو به آلتابا، هیئت‌مدیره جدید ۵ نفره آن را هدایت خواهند‌کرد. این اعضا شامل  تور براهام، اریک برانت، کاترین فریدمن، توماس مک نری و جفری اسمیت خواهندبود. این افراد پس از فروش یاهو به وریزون آلتابای تازه شکل‌گرفته را هدایت می‌کنند و اریک برانت ریاست هیئت‌مدیره آن را بر‌عهده خواهد داشت. مریسا مایر، مدیرعامل فعلی یاهو در هیئت‌مدیره جدید حضور نخواهد داشت و اعضای هیئت‌مدیره فعلی نیز آن را ترک خواهند کرد.

انتظار می‌رود فرایند خرید یاهو توسط وریزون در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۷ تکمیل شود. وریزون علاوه‌بر خرید یاهو، سهام آن در شرکت علی بابا، یاهوی ژاپن و چند مجموعه دیگر را خریداری می‌کند.

یاهو یکی از خاطره‌انگیزترین شرکت‌های فناوری برای ایرانیان است، زیرا بسیاری از آنان اولین‌بار با استفاده از خدمات پست الکترونیکی یاهو با این نوع خدمات آشنا شدند.

یاهو در اواخر دهه ۹۰ میلادی چهار مگابایت فضای رایگان برای تبادل ایمیل در اختیار کاربران قرار می‌داد. علاوه‌بر این سرویس گپ یاهومسنجر نیز برای بسیاری از ایرانیان خاطره‌انگیز بوده‌است.

یاهو در ماه‌های اخیر با افشای هک‌شدن اطلاعات کاربران بیش از یک‌میلیارد حساب کاربری پست الکترونیکی خود و همین‌طور برملا شدن همکاری این شرکت با آژانس امنیت ملی آمریکا بسیار بدنام شده‌بود.

مرجع : خبرگزاری مهر