وزارت علوم از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند
کد مطلب: 1230
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۷
 
اصفهان - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم در سال جاری از شركت‌های دانش بنیان و سایت های علم و فناوری به صورت صددر صد حمایت می كند.
وزارت علوم از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند
 
 
Share/Save/Bookmark
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم در سال جاری از شركت‌های دانش بنیان و سایت های علم و فناوری به صورت صددر صد حمایت می كند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)،علی اكبر متكان روز پنجشنبه در آیین افتتاح هشتمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی اظهار داشت: در حال حاضر ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در شركت های دانش بنیان مشغول به كار هستند كه این تعداد تا پایان برنامه پنجم می بایست به ۲۰ هزار نفر برسد.

وی ابراز امیدواری كرد كه با افزایش بودجه پشتیبانی شركت های دانش بنیان توسط مجلس شورای اسلامی تعداد این شركت‌ها در سال جاری چندین برابر شود.

متكان با اشاره به رشد علمی كشور خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران در زمره كشورهای برتر دنیا در تولید علم است.

به گفته وی این در حالی است كه در تولیدات محصولات دانش بنیان نتوانستیم تولیدات علمی را به فناوری، ‌محصول و ثروت تبدیل كنیم.

وی اضافه كرد : باید بازار هدف شركت های دانش بنیان بازار داخلی باشد. شركت های دانش بنیان در تولیدتجهیزات داخلی سرمایه گذاری كنند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود از شركت های دانش بنیان درخواست كرد كه تجهیزات آزمایشگاهی را در داخل پارك های علم و فناوری تولید كنند چرا كه خرید تجهیزات از كشورهای خارجی به صرف اقتصاد كشور نیست.

وی با اشاره به نام گذاری سال جاری به نام تولید ملی ، حمایت از كار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری، خاطر نشان كرد : بهترین مكان برای عملیاتی كردن سیاست گذاری مقام معظم رهبری، پارك های علم و فناوری است و این پارك ها با تدوین برنامه عملیاتی خود در تحقق این شعار گام بردارند.

متكان اظهار داشت : یكی از وظایف مراكز رشد و پارك علم و فناوری ایجاد اشتغال است و چنانچه اشتغال بر مبنای دانش و فناوری باشد دارای بهره وری چند برابری خواهد بود.

وی خاطر نشان كرد : وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دولت دهم آمادگی دارد تا با ایجاد تسهیلات به پارك های علم و فناوری بستر ایجاد اشتغال دانش بنیان را فراهم كند.
هشتمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی از امروز به مدت ۳ روز در اصفهان در حال برگزاری است.