سه روش تازه توییتر برای مقابله با توهین مجازی
توییت‌ها با «محتوای حساس»، حذف می‌شوند
کد مطلب: 12351
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
 
توییتر، تمهیداتی تازه برای کنترل لحن آزاردهنده و توهین‌آمیز در این شبکه اجتماعی اتخاذ کرده که حذف توییت‌ها و ریپلای‌های آزاردهنده از نتیجه جستجوها یکی از آنها است.
توییت‌ها با «محتوای حساس»، حذف می‌شوند
 
 
Share/Save/Bookmark
توییتر، تمهیداتی تازه برای کنترل لحن آزاردهنده و توهین‌آمیز در این شبکه اجتماعی اتخاذ کرده که حذف ریپلای‌های آزاردهنده از نتیجه جستجوها یکی از آنها است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، توییتر تاکنون هدف انتقادهای شدیدی بوده‌است و گفته می‌شود که این شرکت برای مقابله با آزار و اذیت کاربران تدابیر کافی و درستی اتخاذ نکرده‌است. براساس این انتقادها، چون کاربران توییتر ملزم به استفاده از نام واقعی خود نیستند، افرادی که در پی آزار دیگران هستند (ترول‌ها) فرصت ابراز نظر پیدا کرده‌اند.

براساس اعلام توییتر، کاربران در هفته‌های پیش رو شاهد سه تغییر اساسی خواهند بود:
کسانی که به دلیل پرخاش، فحاشی یا آزار کاربران دیگر، حساب کاربری آنها معلق شده‌باشد، امکان گشایش حساب کاربری جدیدی نخواهند داشت. همچنین، توییت‌هایی که احتمالا «محتوای حساس» دارند و ممکن است توهین‌آمیز یا آزاردهنده باشند، از نتیجه جستجو حذف خواهند شد. 

به‌علاوه، پاسخ‌ها یا ریپلای‌های یا  آزاردهنده «با کیفیت پایین» شناسایی و در نتیجه جستجوها در رده‌های نازل‌تر نشان داده خواهند‌شد. با تغییرات جدید، توییت‌های افرادی که از لحن توهین‌آمیز در توییتر استفاده می‌کنند، از نتایج جستجوها و ریپلای‌ها حذف می‌شود و احتمالا می‌تواند از انگیزه این افراد برای تکرار رفتار خود در توییتر کم کند.
 
توییتر، محتوایی را که توهین‌آمیز تشخیص داده‌است، بلافاصله حذف نخواهد کرد و این امکان را به کاربرانش خواهد داد تا خود تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند محتوایی را که مورد سوال توییتر است، ببینند یا نه.

کمتر از چهار‌ ماه پیش، توییتر تصدیق کرد که گرایش کاربرانش برای استفاده از «لحن آزاردهنده و توهین‌آمیز» در حال افزایش است و در واکنش، این امکان را ایجاد کرد که کاربران کلیدواژه‌ها، عبارات و حتی مکالمات مشخصی را که نمی‌خواهند در جریانش باشند، مسدود کنند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا