با به‌کارگیری سیستم دومرحله‌ای
امنیت واتساپ افزایش می‌یابد
کد مطلب: 12354
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲
 
واتس‌اپ برای افزایش امنیت کاربران، یک فرآیند دو مرحله‌ای اختیاری ورود به حساب کاربری را پیاده‌سازی می‌کند که با آن، ورود اشخاص ثالث و کاربران غیرمجاز بسیار دشوارتر از قبل می‌شود.
امنیت واتساپ افزایش می‌یابد
 
 
Share/Save/Bookmark
واتساپ برای افزایش امنیت کاربران، یک فرآیند دو مرحله‌ای اختیاری ورود به حساب کاربری را پیاده‌سازی می‌کند که با آن، ورود اشخاص ثالث و کاربران غیرمجاز بسیار دشوارتر از قبل می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کاربران برای استفاده از این ویژگی باید وارد حساب کاربری واتس‌اپ شوند و در بخش تنظیمات حساب، گزینه ورود دو‌مرحله‌ای را انتخاب کنند.

هنگام استفاده از این ویژگی، کاربران باید علاوه بر شماره تلفن و پیغام متنی یا صوتی تاییدیه حساب، از یک کد امنیتی شش رقمی نیز بهره بگیرند. همچنین از آن‌ها خواسته می‌شود که هر هفته کد امنیتی خود را مجدداً وارد کنند. 

لازم است کاربران یک آدرس ایمیل صحیح در سیستم ثبت کنند تا در صورت فراموشی کد امنیتی بتوانند با استفاده از آن ورود دو مرحله‌ای را غیرفعال کنند. در غیر این صورت برای ورود به حساب کاربری بدون استفاده از کد امنیتی، باید یک هفته منتظر بمانند و پس از ورود نیز تمام پیغام‌های مشاهده‌نشده آنها حذف می‌شود.

امکان ورود دو‌مرحله‌ای به حساب کاربری چند هفته بعد از انتشار خبر وجود نقاط ضعف امنیتی در پروتکل‌های رمزگذاری واتساپ فراهم شده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا