هکرهای انتخابات آمریکا در کمین محصول اپل
روس‌ها این‌بار به جان رایانه‌های مک افتادند
کد مطلب: 12375
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
 
برخی محققان امنیتی می‌گویند، این بدافزار در روسیه و توسط همان افرادی طراحی شده که در تلاش برای هک انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بودند.
روس‌ها این‌بار به جان رایانه‌های مک افتادند
 
 
Share/Save/Bookmark
برخی محققان امنیتی از شناسایی بدافزاری برای آلوده کردن رایانه‌های مک خبر داده‌اند و می‌گویند، این بدافزار توسط همان افرادی در روسیه طراحی شده که به دنبال اخلال در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بودند.
به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، این هکرها به نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای کمیته ملی دموکراتیک وابسته به حزب دموکرات آمریکا متهم هستند.

این گروه توسط شرکت‌های امنیتی مختلف به نام‌های متنوعی شناخته شده‌اند که ازجمله آنها می‌توان به Fancy Bear، Pawn Storm و APT۲۸ اشاره کرد. گفته می‌شود گروه هکری مذکور از یک دهه پیش در حال انجام فعالیت‌های تخریبی است. برخی هم می‌گویند تمامی این اقدامات توسط تنها یک نفر صورت می‌گیرد و این فرد احتمالاً مبدع یک برنامه تروجان به نام Sofacy یا X-Agent هم هست.
X-Agent تروجانی در نسخه‌های مختلف است که می‌تواند ویندوز، لینوکس، اندروید و iOS را آلوده کند و محققان شرکت امنیتی بیت دیفندر به تازگی از شناسایی نسخه مک آن خبر داده‌اند.

هنوز مشخص نیست X-Agent چه میزان آلودگی ایجاد کرده‌است. این تروجان از یک آسیب‌پذیری مشهور در نرم ازار ضدویروس MacKeeper برای ورود به رایانه‌های مک استفاده می‌کند و اجرای کدهای مخرب روی رایانه‌های مک در زمان بازدید از سایت‌های آلوده را ممکن می‌کند.

این تروجان برای سرقت اطلاعات، اجرای فایل‌های اضافی، تهیه اسکرین‌شات از رایانه، سرقت کلمات عبور و .. قابل استفاده‌است و حتی می‌تواند ضمن جستجو در رایانه مک، فایل‌های پشتیبان گوشی آیفون کاربر که در این رایانه‌ها ذخیره شده را سرقت کند.
مرجع : خبرگزاری فارس