تأکید انجمن اینترنت
اقتصاد امن در سایه رمزنگاری تمام اینترنت
کد مطلب: 12559
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
 
انجمن اینترنت اعلام کرد که برای داشتن اقتصادی امن باید کل اینترنت رمزنگاری شود.
اقتصاد امن در سایه رمزنگاری تمام اینترنت
 
 
Share/Save/Bookmark

انجمن اینترنت اعلام کرد که برای داشتن اقتصادی امن باید کل اینترنت رمزنگاری شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در‌حالی‌که بسیاری از دولت‌ها علاقه‌مند هستند روشی را برای دور زدن رمزنگاری‌ها در سرویس‌های مختلف پیدا کنند، انجمن اینترنت اعلام‌کرد که کل اینترنت باید رمزنگاری شود. در یک پست وبلاگی منتشرشده توسط رهبران اقتصادهای G20، انجمن اینترنت از این ماجرا که تأمین امنیت در دنیای دیجیتال توسط مراجع قانونی محدود شده‌است، شکایت‌کرد.

در این پست اشاره شده‌است که اقتصاد دیجیتال زمانی به رشد و ایجاد فرصت‌ها ادامه خواهد داد که اینترنتی قوی، امن و قابل اعتماد داشته‌باشیم. این اینترنت امن تنها با استفاده از رمزنگاری به‌دست‌می‌آید. این انجمن اعلام‌کرد که برای داشتن دنیای اقتصادی امن در آینده باید کل اینترنت رمزنگاری شود. این رمزنگاری برای بانکداری، تجارت‌های محلی و راه دور و سایر گسترش‌ها در حوزه‌ی اقتصاد بسیار ضروری است.

همان‌طور که اشاره شد در سالی که گذشت، رمزنگاری یکی از مباحث جنجالی در حوزه‌امنیت اطلاعات بوده‌است، چرا که دولت‌ها خواهان شکستن رمزنگاری در ارتباطات شهروندان بودند، هرچند که در این راستا موفقیتی به‌دست‌نیاورده‌اند. در این خصوص دولت‌ها از سرویس‌های بزرگی مانند واتس‌اپ می‌خواهند که در داخل برنامه‌های خود از در پشتی استفاده‌کنند.

حادثه‌ای که اخیراً رخ داد مربوط به ترورها در انگلستان است که دولت انگلیس، واتس‌اپ را به ارائه‌نکردن اطلاعات در مورد جزییات مکالمات تروریست‌ها متهم کرده‌است. هرچند در این مورد واتس‌اپ هیچ تقصیری ندارد، چرا که در این سرویس پیام‌ها به‌طور انتهابه‌انتها رمزنگاری می‌شوند و حتی خود واتس‌اپ نیز به این پیام‌ها دسترسی ندارد.

مرجع : وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات