وزیر ارتباطات گفت:
تماس صوتی تلگرام با دستور قضایی مسدود شد
کد مطلب: 12561
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
وزیر ارتباطات درباره مسدود شدن تماس صوتی تلگرام گفت: این سرویس با دستور قضایی به اپراتورهای ثابت و همراه اینترنت مسدود شده و اطلاعی از جزییات آن ندارم.
تماس صوتی تلگرام با دستور قضایی مسدود شد
 
 
Share/Save/Bookmark

وزیر ارتباطات درباره مسدود شدن تماس صوتی تلگرام گفت: این سرویس با دستور قضایی به اپراتورهای ثابت و همراه اینترنت مسدود شده و اطلاعی از جزییات آن ندارم. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات با اشاره به مسدود شدن سرویس تماس تلگرام گرفت: در ابتدا با تلگرام صحبت کردیم و مجوز ارائه خدمات تماس صوتی رایگان را دادیم که از روز جمعه این سرویس راه‌اندازی شد؛ اما دیروز این قابلیت با دستور قضایی به اپراتورهای ثابت و همراه  مسدود شده‌است.

واعظی ادامه داد: اطلاعی از جزییات این دستور ندارم و جزییات را باید از قوه قضاییه و مراجع قضایی پیگیری کنیم.

واعظی درباره توئیت مدیر تلگرام که گفته‌بود مسدود شدن تماس صوتی را از اپراتورهای خود گله کنید و در برخی رسانه‌ها با ترجمه از اپراتورها شکایت می‌کنیم منتشر شده‌بود، گفت: از اپراتورهای داخلی در مقابل پیام‌رسان‌های خارجی حمایت می‌کنیم و اجازه شکایت تلگرام از اپراتورها را نمی‌دهیم. 

واعظی از راه‌اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از ماه رمضان خبر داد و گفت: ظرفیت IP داخلی هم اکنون نسبت به ابتدای دولت یازدهم با رشد ۱۱ برابری به ۶۷۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته‌است.

وی درباره تاخیر افتتاح دولت الکترونیک، توضیح داد: برای افتتاح پروژه منتظر رئیس‌جمهور بودیم که به‌دلیل شلوغی وقت آقای رئیس‌جمهور میسر نشد و اگر نتوانیم حضور رئیس‌جمهور را برای افتتاح داشته‌باشیم سرانجام دولت الکترونیک را بدون حضور ایشان افتتاح می‌کنیم، زیرا اکنون اجرای این پروژه در کشور آغاز شده و تنها افتتاح پروژه باقی مانده‌است.

واعظی همچنین درباره ضوابط دستورالعمل کاندیداهای ریاست جمهوری در فضای مجازی توضیح داد: شورای عالی فضای مجازی دستورالعملی برای تبلیغات انتخابات در فضای مجازی دارد که تصویب این دستورالعمل به قبل از انتخابات مجلس مربوط می‌‌شود اکنون برای انتخابات ریاست جمهوری نیز مدنظر قرار می‌گیرد.

وی بار دیگر تاکید کرد: زیرساخت برگزاری انتخابات الکترونیک آماده‌است، اما تصمیم‌گیری درباره برگزاری انتخابات کاملاً الکترونیک در حیطه اختیارات شورای نگهبان و وزارت کشور است.

وی با بیان اینکه ظرفیت پهنای باند کشور تا ۲ هفته آینده به ۱۰ هزار گیگابیت بر ثانیه می‌رسد،‌ گفت: افزایش ظرفیت پهنای باند داخلی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است.

واعظی افزود: هم‌اکنون ارزش بازار ICT ایران ۴۰ هزار میلیارد تومان است که تا پایان برنامه ششم به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی همچنین از شناسایی ۳۰ میلیون سیم‌ کارت بی‌هویت، اتصال حدود ۷۰۰ شهر به نسل چهارم موبایل و ۹۰۰ شهر به نسل چهارم موبایل خبر داد.

به گفته واعظی در این دولت شرایط برای ایجاد ۱۳۰ هزار شغل در حوزه ICT فراهم شده‌است و پوشش ارتباطات به ۶۱ درصد رسیده‌است.

مرجع : خبرگزاری فارس