هشدار سوئیفت به مشتریان
هنگام انتخاب شرکت‌ها برای دسترسی مراقب باشید
کد مطلب: 12563
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
 
سوئیفت پس از انتشار اسناد جاسوسی آمریکا از این سیستم به مشتریان خود هشدار داد هنگام انتخاب شرکت‌ها برای دسترسی به این شبکه توجه بیشتری به مسائل امنیتی داشته‌باشند.
هنگام انتخاب شرکت‌ها برای دسترسی مراقب باشید
 
 
Share/Save/Bookmark

سوئیفت پس از انتشار اسناد نفوذ NSA به این سیستم به مشتریان خود هشدار داد هنگام انتخاب شرکت‌ها برای دسترسی به این شبکه توجه بیشتری به مسائل امنیتی داشته‌باشند. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سوئیفت پس از فشای اسناد نفوذ آژانس امنیت ملی آمریکا به این شبکه در بیانیه‌ای که بر روی وب‌سایت خود قرار داده‌است، اعلام کرد: مشتریان باید هنگام انتخاب دفتر خدمات و آغاز همکاری‌های جدید خود بیشتر به مسائل امنیتی توجه کنند.

گروهی از هکرها اخیرا اسناد و فایل‌هایی را منتشر کردند که به گفته کارشناسان امنیت سایبری نشان‌می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا از طریق سوئیف، به حساب برخی از بانک‌های خاورمیانه و آمریکای لاتین دسترسی داشته‌است.

جان کارلسون، از مدیران یک گروه امنیت بانک که به اشتراک اطلاعات هنگام بروز تهدیدهای سایبری می‌پردازد در این مورد گفت: ادعاهای بسیاری مطرح‌شده‌اند و ما در‌حال‌حاضر مشغول دریافت داده در مورد صحت این اطلاعات هستیم.

سوئیفت نیز اعلام کرده‌است که از دو دفتر خدمات «ایست نتس» در دبی و «کامپیوتر بیزنس» در پاناما خواسته‌است اطلاعات خود را در زمینه فعالیت‌های امنیتی در اختیار آنها قرار دهند.

سوئیفت اعلام کرده‌است: ما در ارتباط نزدیک با دفاتر خدمات هستیم تا مسئولیت‌های آنها را برای اطلاع‌رسانی به مشتریان‌شان یادآور شده و بررسی‌های بیشتری را برای شناسایی تهدیدها انجام‌دهیم. علاوه‌بر این باید اطمینان حاصل‌کنیم که تمامی تدابیر پیشگیرانه لازم اتخاذ شده‌اند.

مرجع : پایداری ملی