امکان بهره‌مندی از خدمات الکترونیکی با احراز هویت و نشانی
کد مطلب: 12566
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
 
به‌گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، دریافت خدمات دولت الکترونیک با احراز هویت و آدرس مکان امکان‌پذیر می‌شود.
امکان بهره‌مندی از خدمات الکترونیکی با احراز هویت و نشانی
 
 
Share/Save/Bookmark

به‌گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، دریافت خدمات دولت الکترونیک با احراز هویت و آدرس مکان امکان‌پذیر می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: طبق مصوبه جلسه شب گذشته شورای اجرایی فناوری اطلاعات، ارائه خدمات دولت الکترونیک منوط به احراز هویت و آدرس مکان شد. 

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و در پنل تشریح عملکرد سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به دستورالعمل جلسه اخیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات درخصوص نحوه ارائه خدمات دولت الکترونیک گفت: طبق این مصوبه ارائه خدمات دولت الکترونیک منوط به احراز هویت افراد و آدرس مکانی است و تا زمانی که پروژه نظام یکپارچه‌سازی آدرس‌های پستی (GNAF) و پایگاه اطلاعات آدرس کشور کامل نشود نمی‌توان به این پلتفرم در سطح ملی دست‌یافت.

وی تصریح کرد: در رابطه با احراز آدرس مکانی، پروژه مشترکی بین پست و سازمان فناوری اطلاعات و چندین سازمان دیگر در حال اجراست که نیاز به زمان دارد.

معاون وزیر ارتباطات در مورد فاز سوم شبکه ملی اطلاعات گفت: پیش‌بینی این بود که تا سالروز جهانی ارتباطات، فاز سوم و تکمیلی شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی شود، اما با توجه به اتفاقات پیش رو، این زمان‌بندی با یک ماه جابه‌جایی انجام خواهد‌شد.

در این مراسم علی اصغر انصاری، مسئول دبیرخانه شبکه ملی اطلاعات، گفت: برنامه تکاملی شبکه ملی اطلاعات طبق اهداف برنامه ششم توسعه و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حال پیاده‌سازی است تا پس از افتتاح فاز سوم، این شبکه را مطابق با اهداف نظام و افزایش کیفیت و دسترسی بیشتر مردم به خدمات پیش ببریم.

در همین حال علی یزدیان، عضو هیئت‌عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، اظهار کرد: در نقشه دوم دولت الکترونیک ایران که با کمک مشاوران خارجی به‌روز شده، سالانه کاهش ۱۵ درصدی حضور مردم در ادارات و کسب رتبه اول دولت الکترونیک در منطقه هدف‌گذاری شد.

وی با اشاره به مصوبه جدید هیئت وزیران درباره نقش سازمان فناوری اطلاعات ایران در صنعت ICT خبر داد و گفت: با این مصوبه سازمان فناوری اطلاعات ایران در مجموعه وزارت ارتباطات به‌عنوان سازمان گسترش صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات مشابه سازمان‌های گسترش در دیگر صنایع نقش ایفا خواهدکرد.

یزدیان از به‌روزرسانی نقشه جامع دولت الکترونیک ایران با کمک مشاوران خارجی خبر داد و گفت: ‌در این نقشه برای آسایش مردم شاخص‌هایی پیش‌بینی شده و نظام پایش این شاخص‌ها به وزارت ارتباطات واگذار شده‌است. یکی از اهداف این نظام کاهش ۱۵ درصدی حضور مردم در ادارات در هر سال خواهدبود.

وی گفت: ‌همچنین ارتقای رتبه ایران در حوزه دولت الکترونیک و رسیدن به رتبه اول منطقه و ۱۰ برابر شدن محتوای داخلی از دیگر اهداف این نظام است.

مرجع : خبرگزاری مهر