ضرروت به‌روز‌رسانی سریع سامانه‌های ویندوزی
شیوع موج دوم باج‌افزار wannacrypt
کد مطلب: 12671
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۰
 
موج دوم باج‌افزار wannacrypt مشاهده شده‌است و کارشناسان امنیتی درباره ضرورت به‌روزرسانی سامانه‌های ویندوزی هشدار داده‌اند.
شیوع موج دوم باج‌افزار wannacrypt
 
 
Share/Save/Bookmark

موج دوم باج‌افزار wannacrypt مشاهده شده‌است و  کارشناسان امنیتی درباره ضرورت به‌روزرسانی سامانه‌های ویندوزی هشدار داده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نسخه‌ جدید این باج‌افزار wannacrypt درحالی مشاهده شده‌است که یک مشکل اصلی دارد و نمی‌تواند در عمل پرونده‌های را رمز کرده و خسارت جدی وارد کن، اما با این حال این نسخه با آدرس fferfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com ارتباط می‌گیرد. 

نسل اول این باج‌افزار از روز جمعه در حال گسترش است. این نوع باج‌افزار برای ایجاد ارتباط با مجرمان سایبری باید از طریق اینترنت با آنها اتصال برقرار کند.

تعداد زیادی از سامانه‌های ضدبدافزاری ازجمله کسپرسکی و F-Secure قادر به شناسایی نسخه‌های جدید هستند. ناگفته نماند که تعدادی از نمونه‌های مشاهده‌شده دارای آدرس اینترنتی نیستند و از روی امضای پرونده‌ بدافزار قابل‌شناسایی هستند. 

اگرچه موارد آلوده‌ گزارش‌شده در کشور نسبت به کشورهای روسیه و انگلیس کمتر هستند، اما برای جلوگیری از خطر توصیه جدی می‌شود همین حالا از پرونده‌های مهم خود نسخه‌ پشتیبان تهیه کرده و پروتکل SMB را در سامانه‌های ویندوزی غیرفعال کنید.

مرجع : وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات