گمانه‌زنی کارشناسان سایبری علیه کره شمالی
احتمال ارتباط میان wannacrypt و لازاروس
کد مطلب: 12674
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
 
کارشناسان امنیت سابیری احتمال می‌دهند که کره شمالی و گروه لازاروس پشت پرده حملات سایبری wannacrypt باشد.
احتمال ارتباط میان wannacrypt و لازاروس
 
 
Share/Save/Bookmark

کارشناسان امنیت سابیری احتمال می‌دهند که کره شمالی و گروه لازاروس پشت پرده حملات سایبری wannacrypt باشد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان امنیت سایبری روز دوشنبه مدعی یافتن سرنخ‌هایی درباره حملات سایبری گسترده هفته گذشته شدند که در‌نهایت کره شمالی پشت این عملیات قرار دارد. 

یکی از محققان شرکت گوگل متوجه شباهتی شده‌است که بین ویروس یاد شده با حملات سایبری پیشین منتسب به کره شمالی وجود دارد. این موضوع به‌سرعت مورد توجه شرکت‌های امنیت سایبری قرار گرفت و دیگر محققان هم به بررسی احتمال دست داشتن پیونگ یانگ در این حمله سایبری پرداختند. 

در بیانیه شرکت کسپرسکی در همین رابطه آمده‌است: در‌حال‌حاضر نیازمند تحقیقات بیشتری روی نسخه‌های قدیمی‌تر این ویروس هستیم. این سرنخ شاید کلید حل برخی رازهایی باشد که در ارتباط با این حمله سایبری مطرح است. 

بنا به اعلام این شرکت، سرنخ‌های یافت شده به گروهی با اسم رمز «لازاروس» می‌رسد که متهم به هک بانک مرکزی بنگلادش و سرور های شرکت سونی در سال ۲۰۱۴ است. 

اداره تحقیقات فدرال آمریکا پیش از این مدعی ارتباط گروه لازاروس با دولت کره شمالی و تلاش پیونگ یانگ برای حذف فیلم کمدی «مصاحبه» از پایگاه داده سونی شده‌بود که ماجرای تلاش برای ترور رهبر کره شمالی را به تصویر می کشید. با این حال پیونگ یانگ این ادعا را مردود دانسته‌است.

مرجع : خبرگزاری ايرنا