گسترش روزافزون حملات باج‌افزار
wannacrypt به چین رسید
کد مطلب: 12677
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
 
هکرها با باج‌افزار wannacrypt هزاران رایانه را در سراسر کشورهای چین، کره جنوبی و منطقه هنگ‌کنگ هدف حمله قرار داده‌اند.
wannacrypt به چین رسید
 
 
Share/Save/Bookmark

هکرها با باج‌افزار wannacrypt هزاران رایانه را در سراسر کشورهای چین، کره جنوبی و منطقه هنگ‌کنگ هدف حمله قرار داده‌اند. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دست‌کم بیش از ۳۰ هزار سازمان و شرکت در سراسر چین و صدها شرکت در منطقه هنگ‌کنگ هدف حملات سایبری باج‌افزارها قرار گرفته‌اند. 

روز سه‌شنبه در تارنمای مرکز «چیهو» چین که از مؤسسات اطلاع‌رسانی و آموزشی محسوب می‌شود، ‌اعلام شد که بیش از چهار هزار دانشگاه و مؤسسه آموزشی نیز هدف هکرها قرار گرفته‌اند. 

بر اساس این گزارش؛ فروشگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و همچنین بیمارستان‌ها و بسیاری از مراکز خدماتی در چین و هنگ‌کنگ قربانی باج‌افزار مذکور شده‌اند. این باج‌افزار به قدری قوی عمل کرده‌است که بر اساس گزارش شرکت ملی نفت چین توانست پمپ‌های بنزین 20 هزار ایستگاه عرضه سوخت را در چین از کار بیندازد. 

شرکت «باکس» در هنگ کنگ هم گزارش کرد که دست‌کم ۴۸ بار مورد حمله هکرها از هفت کشور جهان قرار گرفته و خسارات زیادی را متحمل شده‌است. این در شرایطی است که بر اساس گزارش رسانه‌های گروهی هنگ‌کنگ و چین، هزاران مورد حمله به رایانه‌های سازمان‌های مختلف رخ داده و حملات به‌طور متوالی در روزهای اخیر ادامه داشته‌است.

از کره جنوبی نیز خبر می‌رسد که رایانه‌های زیادی در این کشور مورد حمله قرار گرفته‌اند. شرکت زنجیره‌ای تبلیغاتی «سی‌جی‌وی» کره جنوبی می‌گوید که ۵۰ مرکز آن مورد حمله این باج‌افزار قرار گرفته‌است. 

مسئولان کره جنوبی از مردم و شرکت‌های این کشور خواسته‌اند تمامی تدابیر امنیتی را برای رایانه‌های خود در نظر بگیرند. طبق بیانیه اداره امنیت و اینترنت کره جنوبی دست‌کم  پنج شرکت دیگر کره‌ای نیز هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

بر اساس اعلام کارشناسان، ممکن است حمله گسترده این باج‌افزار در روزهای آینده نیز در سراسر جهان ادامه داشته‌باشد و در گسترده‌ای افزایش یابد. گفته می‌شود این بدافزار قدرتمند ساخت آژانس امنیت ملی آمریکا است که تاکنون علاوه‌بر قاره آسیا چندین کشور اروپایی را نیز مورد حمله قرار داده‌است. 

مرجع : خبرگزاری ايرنا