نظر
۱
 
به کوشش کارشناسان امنیت سایبری ایرانی
نرم‌افزار بومی مقابله با wannacry ساخته شد
کد مطلب: 12680
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
 
متخصصان ایرانی برای مقابله با باج‌افزار جدید و همه‌گیر wannacry نرم‌افزار بومی ساختند.
نرم‌افزار بومی مقابله با wannacry ساخته شد
 
 
Share/Save/Bookmark

متخصصان ایرانی برای مقابله با باج‌افزار جدید و همه‌گیر wannacry نرم‌افزار بومی ساختند.
 
به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نرم‌افزار بومی ضد باج‌افزار wannacry با مشارکت و سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ساخته شد و در دسترس عموم قرار گرفت. 

باج‌افزار wannacry در چند روز گذشته بسیاری از سیستم‌های رایانه ای را در کشور‌های مختلف آلوده کرده‌است و با حمله به سیستم‌های رایانه ای، فایل‌های قربانی را رمزگذاری و برای رمزگشایی آنها درخواست ۳۰۰ دلار باج می‌‌کند.
این باج‌‌افزار از یک آسیب‌ پذیری که روی سیستم‌عامل ویندوز وجود دارد استفاده می‌کند و اگر یک رایانه در یک سازمان یا شرکت آلوده به این باج‌افزار شود، سایر سیستم‌های آسیب‌پذیر در شبکه محلی نیز آلوده می‌شوند. 

وب‌سایت سازمان فناوری اطلاعات ایران روز سه شنبه از ساخته‌شدن نرم‌افزار بومی ضد این باج‌افزار خبر داد و نوشت: «این ابزار توسط مرکز ماهر از نظر امنیتی ارزیابی و در پیشگیری کامل از آلودگی به باج‌افزارهایی مانند wannacry موثر شناخته شده‌است. 

بر پایه این گزارش، باج‌افزار واناکرایپت همزمان با شیوع در جهان، در بخش هایی از کشور ما نیز موجب آلودگی برخی رایانه‌ها شد که با اقدام های صورت گرفته و افزایش سطح آگاهی متقاضیان و فعالیت‌های مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این پدیده، روند شیوع آن از ظهر دیروز کاهش بسیار چشمگیری یافته‌است. 

اکنون کاربران می‌توانند از طریق وب‌سایت مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) برای دریافت و استفاده از نرم‌افزار بومی تولید‌شده اقدام کنند. 

برای دریافت این نرم‌افزار به این لینک  بروید. همچنین دستورالعمل مرکز ماهر درخصوص نحوه مقابله و پیشگیری از باج‌افزار wanna crypt را در این قسمت بخوانید.

مرجع : خبرگزاری ايرنا
 


 
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۰:۴۴
یه ئگون دیگه برای کسب درآمد
مرکز محترم ماهر این نرم افزار اپن سورس رو خودش فارسی می کرد و به خلق ا... میداد تا نیاز نباشه برای یه بچه نرم افزارهای این همه فیلم سریال ساخته بشه تا یه نرم افزار 15 هزار تومنی run بشه
این نسخه ها خیلی قدیمه شده
به فکر روزآمد کردن کاسبی خودتون باشید