موضع‌گیری رگولاتورهای اروپایی علیه فیس‌بوک
اصرار برای اصلاح قوانین حریم شخصی در فیس‌بوک
کد مطلب: 12685
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹
 
رگولاتورهای اروپایی، فیس‌بوک را برای اصلاح قوانین حریم شخصی تحت فشار قرار داده‌اند.
اصرار برای اصلاح قوانین حریم شخصی در فیس‌بوک
 
 
Share/Save/Bookmark

رگولاتورهای اروپایی، فیس‌بوک را برای اصلاح قوانین حریم شخصی تحت فشار قرار داده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، رگولاتورهای اروپایی به فیس‌بوک در مورد جمع آوری داده‌های کاربران از طریق سایت‌های ثالث بدون رضایت آنان هشدار داده‌اند و خواستار رعایت حریم شخصی افراد شده‌اند. 

مقامات مرتبط در فرانسه و هلند به‌شدت علیه فیس‌بوک موضع گرفته‌اند و می‌گویند این شبکه اجتماعی حجم انبوهی از اطلاعات شخصی کاربران را بدون اطلاع و جلب رضایت آنها جمع‌آوری می‌کند.

رگولاتوری‌های این دو کشور می‌گویند فیس‌بوک به کاربران امکان نمی‌دهد تا به شیوه‌ای موثر داده‌های متعلق به خود را کنترل کنند و اطلاعات زیادی را در مورد افراد از سایت‌های ثالث همکار با خود بدون رضایت‌شان به دست می‌آورد.

در‌صورتی‌که فیس‌بوک نتواند رضایت هلند و فرانسه را جلب کند، باید در انتظار جرایم سنگین مالی باشد. رگولاتوری فرانسه جریمه‌ای ۱۵۰ هزار یورویی را برای فیس‌بوک در نظر گرفته‌است. هلندی‌ها هنوز مبلغ جریمه فیس‌بوک را مشخص نکرده‌اند.

این شرکت در تلاش است تا رضایت رگولاتوری‌های دو کشور مذکور را جلب کند و احتمالا باید بدین‌منظور تغییراتی را در نحوه تعامل کاربران و همین‌طور تنظیمات حریم شخصی این شبکه اجتماعی به‌وجود آورد.

پیش از این وزارت دادگستری آلمان هم فیس‌بوک را به علت تعلل در حذف پست‌ها و مطالب نفرت‌پراکن جریمه مالی کرده‌بود.

مرجع : خبرگزاری فارس