«جک کاپل» متهم شد
دانش‌آموزی که چند سرویس‌ بزرگ دنیا را مختل کرد
شناسایی مقصر راه‌اندازی منع سرویس توزیع‌شده 2015
کد مطلب: 12868
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
«جک کاپل» دانش‌آموز هجده ساله انگلیسی به راه‌اندازی حملات منع سرویس توزیع‌شده متهم شد.
دانش‌آموزی که چند سرویس‌ بزرگ دنیا را مختل کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
«جک کاپل» دانش‌آموز هجده‌ساله انگلیسی به راه‌اندازی حملات منع سرویس توزیع‌شده متهم شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، «جک کاپل»، نوجوان هجده‌ساله‌ انگلیسی است که به راه‌اندازی منع سرویس توزیع‌شده متهم شده‌است. گفته می‌شود مهاجمان سایبری از این سرویس‌ها برای راه‌اندازی حمله علیه چند سازمان استفاده کرده‌اند. طبق گفته‌ پلیس غرب میدلندز، کاپل این سرویس DDoS را راه‌اندازی کرد و خدمات برخط را به مهاجمان سایبری ارائه داد.

این حمله‌ منع سرویس توزیع‌شده نام‌گذاری نشده‌است، ولی در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط مهاجمان سایبری برای تخریب سامانه‌های NatWest مورد استفاده قرار گرفته‌است. همچنین از این حملات برای هدف قرار دادن وب‌سایت‌های آژانس جرایم ملی انگلیس، نت‌فلیکس، آمازون، بی‌بی‌سی و چند شرکت دیگر استفاده شده‌است.

کاپل به نقض قوانین جرایم رایانه‌ای و مشارکت و همکاری با مهاجمان سایبری متهم شده‌است. اف‌بی‌آی و پلیس رژیم صهیونیستی به دولت انگلیس در این مورد کمک می‌کنند.

به‌گفته پلیس وست میدلندز هیچ‌یک از حملات راه‌اندازی و مدیریت‌شده توسط کاپل، منجر به از دست رفتن و یا سرقت اطلاعات مشتریان نشده‌است. در چند سال گذشته چندین نوجوان انگلیسی در ماجراهای مشابهی متهم و دستگیر شده‌اند که جرم آنها نیز حملات منع سرویس توزیع‌شده بوده‌است. یکی از این مهاجمان، «آدام مود» جوان ۲۲ ساله‌ای است که به دو سال زندان محکوم شده‌‌است.
مرجع : وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات