نظر
۱
 
بر اساس پیوست فناوری اطلاعات
ورود ۲۱ محصول فناوری اطلاعات به کشور ممنوع شد
کد مطلب: 12886
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
 
مطابق با پیوست فناوری اطلاعات، ورود ۲۱ قلم محصول فناوری اطلاعات که در کشور تولید می‌شوند به کشور ممنوع و یا محدود اعلام شد.
ورود ۲۱ محصول فناوری اطلاعات به کشور ممنوع شد
 
 
Share/Save/Bookmark
مطابق با پیوست فناوری اطلاعات، ورود ۲۱ قلم محصول فناوری اطلاعات که در کشور تولید می‌شوند به کشور ممنوع و یا محدود اعلام شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اساس پیوست فناوری اطلاعات، واردات ۲۱ قلم کالای حوزه فناوری اطلاعات را ممنوع کرد.

این اقلام توسط شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان در کشور تولید می‌شوند و هدف از ابلاغ آیین‌نامه پیوست فناوری اطلاعات استفاده از توان داخلی و ملی برای پروژه‌های بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات، شبکه‌های نسل جدید NGN، سوییچ/ روتر ظرفیت متوسط، مراکز تلفن دیجیتال و مبتنی بر IP، سیستم مدیریت شبکه مخابراتی (NMS/BSS/OSS)، رادیومایکروویو از فرکانس ۸ تا ۳۸ گیگاهرتز، رادیوترانک، آنتن‌های مخابراتی (مایکروویو، BTS، ایستگاه زمینی ماهواره)، DWDM/ROADM تا ۹۶ طول موج و SDH نوری تا STM۱۶ ازجمله این محصولات هستند.

همچنین تجهیزات پسیو دسترسی نوری (FTTx)، تجهیزات اکتیو FTTx (ONU/ONT)، مودم دیتا (کابلی- بی‌سیم)، گوشی تلفن مبتنی بر IP، تجهیزات تغذیه نیروی مخابراتی (رکتیفایر، باتری، UPS)، قطعات پسیو رادیویی و نوری، کابل‌های مخابراتی (مسی، کواکسیال، نوری)، ترمینال و متعلقات MDF/DDF/OCDF، مفصل‌های مخابراتی و متعلقات (مسی و نوری)، دکل‌های مخابراتی، رک و کابینت مخابراتی و سامانه ذخیره‌سازی (San Storage) تا ۴۸۰ ترابایت نیز اقلامی هستند که نام آنها در این لیست آمده‌است.
مرجع : فناوران
 


 
محمد کاظمینی
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۶:۰۸:۳۹
یک مشت آدم بیکار بیسواد که تنها و تنها ادعا دارن نشستن تصمیمات کیلویی و بی پایه میگیرند بدون بررسی بدون هیچ پشتوانه فنی و تخصصی فقط برای اینکه حرفی زده باشن یه حرفی میزنن.
این تصمیمات تنها باعث به چالش افتادن هزاران هزار پروژه در حال اجرا میشه که شاید سالها رو هرکدومشون سرمایه گذاری و برنامه ریزی شده. کی قراره از شر این ندانم کاری های مسئولین بی مسئولیت راحت شیم خدا داند و بس.
حمایت از تولید ملی در سایه تحمیل ممکن نیست سالهاست به بهانه حمایت از تولید ملی خودروها رو با تعرفه های نجومی وارد میکنیم و تولیدات خودرو روز به روز بدتر و بدتر میشه. ایکاش به جایحرافی کمی خم تفکر وجود داشت.