نظر
۱
 
با آنتی باج‌افزار رایگان کسپرسکی
کسب‌وکارتان را از باج‌افزارها نجات دهید
کد مطلب: 12889
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
 
آنتی باج‌افزار رایگان کسپرسکی کمک می‌کند تا کسب‌و‌کارها از آسیب باج افزارها در امان باشند.
کسب‌وکارتان را از باج‌افزارها نجات دهید
 
 
Share/Save/Bookmark
آنتی باج‌افزار رایگان کسپرسکی کمک می‌کند تا کسب‌و‌کارها از آسیب باج افزارها در امان باشند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، باج‌افزارهایExPetr،WannaCry Bitman، Mor، Locky، CryptXXX، Zerber، Shade، Crysis Cryrar، Snocry، Cryptodef و Spora جزء بدافزارهایی هستند که به‌هیچ‌وجه تلاشی برای تحویل اطلاعات با ارزش شما پس از باج‌گیری نمی کنند. ظهور باج‌افزار به‌عنوان یک سرویس (Ransomware-as-a-Service) نگرانی‌ها را برای کسب‌وکارها بیشتر می‌کند.

حملات باج‌افزارها با هدف کسب‌‌وکارها در سال ۲۰۱۶ با ۱۱ برابر افزایش همراه بوده‌است. کسب‌و‌کارها در هر مقیاسی که باشند مورد حمله مجرمان سایبری قرار می‌گیرند و داده‌های مهم آنها رمزنگاری و به‌صورت گروگان گرفته‌می‌شود. در میان شرکت‌هایی که مایل به پرداخت باج هستند، یک‌پنجم آنها هرگز فایل‌های رمزنگاری شده خود را دریافت نمی‌کنند.

این بدان معنی نیست که کسب‌و‌کار شما حتما قربانی حملات سایبری خواهدبود. کافی است که ابزار رایگان آنتی باج‌افزار کسپرسکی را دانلود کنید تا اطلاعات ارزشمند شما در برابر تمامی حملات و خطرات سایبری در امان بماند. این ابزار به راحتی سیستم شما را اسکن می‌کند و باج افزارها و بدافزارهای رمزنگار را فورا مسدود می‌سازد. با اکثر نرم‌افزارهای امنیتی کار می‌کند.به‌هیچ‌وجه مجبور نیستید که نرم‌افزارهای امنیتی لابراتوار کسپرسکی را به‌صورت نصب‌شده داشته‌باشید. بیشتر راهکارهای امنیتی با این ابزار سازگاری دارند و آن را پشتیبانی می‌کنند. این ابزار نکات و توصیه‌هایی را برای محافظت شما پیش‌رویتان قرار می‌دهد.

ابزار آنتی باج‌افزار کسپرسکی برای کسب‌وکارها به محافظت کسب‌وکار شما در برابر یکی از سریع ترین خطرات رو به رشد در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ کمک خواهد کرد. این ابزار یکی از تکنولوژی‌هایی است که بیشترین تست روی آن انجام شده و از مطمئن‌ترین امنیت‌های سراسر دنیا است و برخی از تکنولوژی‌های مورد استفاده در آن در محصول اندپوینت کسپرسکی برای کسب‌و‌کارها به کار رفته‌است:

• محافظت آنتی باج‌افزار اختصاصی بر اساس امنیت شبکه کسپرسکی
• ماژول سیستم واچر به منظور جلوگیری از فعالیت‌های مشکوک و بازگرداندن اقدامات مخرب

علاوه‌بر اینها، ویژگی‌هایی برای محافظت در برابر خطرات شناخته و ناشناخته در این ابزار قرار داده شده‌است و تمام نسخه‌های جدید محصولات لابراتوار کسپرسکی برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ دارای قابلیت ضدرمزنگاری هستند.

سال ۲۰۱۶ سال انقلاب باج‌افزارها بود که متاسفانه این روند تاکنون با سرعت عجیبی در حال رشد است. در سال ۲۰۱۶ دیدیم که بدافزارهای رمزنگار هدف خود را کسب‌و‌کارها قرار داده‌اند و یک‌سوم نگرانی‌های امنیت آی‌تی به کسب‌وکارهای کوچک مربوط می‌شود.

 ۲۰ درصد شرکت‌ها در سراسر جهان در سال ۲۰۱۶ دچار حوادث جدی امنیتی شده‌اند. ۴۲ درصد کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در ۱۲ ماه گذشته مورد حمله باج‌افزارها قرار گرفتند. هر ۴۰ ثانیه یک‌بار یک کسب‌وکار مورد آلودگی باج‌افزارها قرار گرفت. بالای 99هزار دلار هزینه‌های متوسط آسیب ناشی از حملات بدافزارهای رمزنگار به کسب‌وکارها بوده‌است. حدود ۶۷ درصد از نمایندگان کسب‌و‌کارها از دست رفتن همه اطلاعات یا بخشی از آنها را توسط بدافزارهای رمزنگار گزارش کردند. یکی از پنج کسب‌و‌کاری که به مجرمان باج پرداخته‌اند، هرگز اطلاعات خود را دریافت نکرده‌اند. یک میلیون 445 هزار و 434 کاربر کامپیوتر شخصی مورد هدف رمزنگارها قرار گرفته‌اند و ۶۲ نوع باج افزار جدید ظاهر شدند.

در سال ۲۰۱۴، کمی بعد از مسری شدن حملات باج‌افزارها و شیوع آنها، لابراتوار کسپرسکی قابلیت رمزنگاری را در محصولات لابراتوار خود اضافه و آن را قوی ساخت. از آن زمان تاکنون، رده فناوری آنتی باج‌افزار کسپرسکی به میزان قابل توجهی گسترش یافته‌است.  می توانید این ابزار را از اینجا دانلود کنید.

راهکارهای امنیتی لابراتوار کسپرسکی حفاظت چند‌لایه در برابر بدافزارهای رمزنگار را ارائه می‌دهد که این تکنولوژی برای مسدود کردن باج‌افزارها استفاده می‌شود.

باید واقع‌بین بود که با افزایش تعداد رمزنگارها، گرفتاری در این حملات خیلی دور از ذهن نخواهدبود، اما بهتر است قبل از اینکه به آن دچار شوید و خیلی چیزها را از دست بدهید به فکر باشید و اطلاعات مهم کسب‌و‌کار خود را در برابر حملات مکرر مجرمان امن سازید. شما کافی است که:

۱. کارمندان خود را آموزش دهید. کارمندان اغلب در شرکت‌ها بی‌تجربه و کاملا ناآگاه هستند و از این رو این ناآگاهی آنها را نسبت به حملات آسیب‌پذیر می‌کند. کارمندان خود را در مورد اصول اولیه امنیت و فناوری اطلاعات آموزش دهید. مواردی مانند:

• آگاهی در مورد حملات و لینک‌های فیشینگ
• پیامد باز کردن ایمیل‌های مشکوک را برای آنها شرح دهید و مسائل امنیتی را در این باره به آنها آموزش دهید

۲. به‌طور کاملا منظم از داده‌های خود بک‌آپ بگیرید و آنها را مدام مورد بازبینی قرار دهید. تقریبا تمام کسب‌و‌کارها سیاست بک‌آپ‌گیری را پیش گرفته‌اند و خوشبختانه ارزش این عمل امنیتی را به‌خوبی درک کرده‌اند. با این حال کاملا لازم است که شما داده‌های خود را به‌صورت آفلاین هم در جایی دیگر داشته‌باشید. در غیر این صورت با یک باج‌افزار رمزنگار تمامی بک‌آپ‌های شما رمزنگاری خواهندشد. سیاست بک‌آپ‌گیری خود را عاقلانه انتخاب کنید. پس به کپی کردن اطلاعات بر روی سرور بسنده نکنید.

۳. از تمامی دستگاه‌ها و سیستم‌ها محافظت کنید. به علت اینکه رمزنگارها تنها کامپیوترهای شخصی را مورد هدف قرار نمی‌دهند، نیاز است که شما محافظتی را برای دستگاه‌های مک، ماشین‌های مجازی و دستگاه‌های اندرویدی خود در نظر بگیرید.

۴. نصب و نگهداری نرم‌افزارها امنیتی. برای جلوگیری از تمام حملات بهتر است نرم امنیتی خود را به‌روز نگه دارید.

• به‌روزرسانی تمام اپلیکیشن‌ها و سیستم‌عامل را برای از بین بردن آسیب‌پذیری‌هایی که کشف می‌شوند، فراموش نکنید.
• اپلیکیشن امنیتی و دیتابیس آنتی بدافزار خود را برای آخرین تهیدات به‌روز  کنید.
سعی کنید یک راهکار امنیتی را که شامل ابزارهای زیر است برای سیستم خود انتخاب کنید:

• مدیریت استفاده از اینترنت با استفاده از جایگاه شغلی شما
• کنترل دسترسی به اطلاعات شرکت، بازهم با توجه به موقعیت شغلی
• مدیریت راه‌اندازی برنامه‌ها؛ با استفاده از این ویژگی اپلیکیشن همه‌چیز را کنترل می‌کند و برنامه‌هایی را که نیاز به مسدود شدن دارند، مسدود می‌کند و یا اجازه دسترسی به برنامه‌ها را به شما می‌دهد.
 


 
مهسا
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۸:۲۴:۵۷
سلام
من این محصول را با ضدباج گیر پادویش مقایسه کردم و باید بگم واقعا پادویش قویتره به خصوص اینکه محصول کسپر حتما باید به اینترنت وصل باشی تا کار کنه ولی پادویش لازم نیست به اینترنت وصل باشه و خودکاره..