روسیه هرگونه دخالتی را تکذیب کرد
هکرهابه سامانه برق ایرلند نفوذ کردند
کد مطلب: 12926
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
 
روسیه هرگونه دخالت در حمله سایبری به صنعت برق ایرلند را رد کرد.
هکرهابه سامانه برق ایرلند نفوذ کردند
 
 
Share/Save/Bookmark
روسیه هرگونه دخالت در حمله سایبری به صنعت برق ایرلند را رد کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، برخی رسانه‌های انگلیسی از بروز یک حمله سایبری به شبکه برق جمهوری ایرلند و بخش شمالی آن خبر دادند که ظاهراً با خسارت‌هایی همراه بوده‌است. البته در این میان، مجدداً موضوع دخالت روسیه مطرح‌شده و رسانه‌ها مدعی شدند دولت روسیه مسئول انجام این حملات است.

این موضوع با واکنش سفارت روسیه در لندن همراه شد و این سفارتخانه هرگونه دخالت در انجام حمله سایبری به این کشور را مردود اعلام کرد.

در خبر مذکور آمده‌است که حمله سایبری به دو کشور صورت پذیرفته‌است و شبکه انرژی این کشورها را هدف قرار داده‌است. در این حملات، فرد هکر تلاش کرده‌است تا سامانه‌های کنترلی را هدف قرار دهد و از این طریق به کل بخش انرژی و تولید و توزیع برق دسترسی پیدا کند.

کارشناسان امنیتی انگلیسی مدعی هستند که ماه گذشته، ردپایی از هکرهای وابسته به سازمان اطلاعاتی روسیه پیدا کرده‌اند که بر اساس آن، هکرها ایمیل‌هایی حاوی بدافزار به کمیته تأمین برق انگلستان ارسال کرده‌بودند.

البته مقامات امنیتی تأکید کرده‌اند که این حمله نتوانست خسارات فیزیکی وارد کند و تنها ممکن است هکرها به اطلاعات طبقه‌بندی‌شده دست یافته‌باشند. مرکز امنیت سایبری ملی ایرلند نیز بر این موضوع تأکید کرد که در حال بررسی موضوع است و اطلاعات تکمیلی را در این مورد به‌زودی منتشر می‌کند.

مسکو هرگونه دخالت در حملات سایبری مذکور را رد کرد و آنها را ادعاهایی بی‌اساس خواند.
مرجع : سایبربان