در چین
اپل مرکز داده‌ بدون در پشتی راه‌اندازی می‌کند
کد مطلب: 12932
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
 
اپل از ساخت مرکز داده‌‌ای در چین خبر داد که هیچ در پشتی در آن وجود نخواهد داشت.
اپل مرکز داده‌ بدون در پشتی راه‌اندازی می‌کند
 
 
Share/Save/Bookmark
اپل از ساخت مرکز داده‌‌ای در چین خبر داد که هیچ در پشتی در آن وجود نخواهد داشت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت اپل از راه‌اندازی یک مرکز داده در کشور چین خبر داد. این مرکز داده تلاش دارد، سرویس‌های موجود را در این منطقه بهبود داده و قوانین جدید در آن سازگار شود.

اپل قول داد در این مرکز داده از هیچ در پشتی استفاده نخواهدشد. مرکز داده جدید در استان گویچو چین قرار دارد که اپل پس از یک مطالعه‌ دقیق آن را انتخاب کرده‌است. این شرکت اعلام کرد که تحت تاثیر رهبری دولت محلی و تمرکز بر پایداری محیطی قرار گرفته‌است. مقامات از استان گویژو در سال گذشته از سیلیکون‌ولی به منظور ترویج داده‌های کلان به عنوان بخشی از یک برنامه‌ آزمایشی بازدید کردند.

شرکت اپل توضیح داد: «مشتریان چینی ما با استفاده از iCloud به‌راحتی می‌توانند عکس‌ها، فیلم‌ها، اسناد و برنامه‌های خود را ذخیره سازند و آنها را در همه‌ دستگاه‌های خود به‌روزرسانی کنند. ما متعهدیم که به‌طور مداوم تجربه کاربران را افزایش دهیم و علاوه بر این، مرکز داده به ما اجازه خواهد داد سرعت و قابلیت اطمینان محصولات و خدمات خود را بهبود دهیم در حالی‌که همچنین با قوانین جدید سازگاری و مطابقت داریم.»

مقررات امنیت اطلاعاتی که در سال گذشته به تصویب رسید و در یکم ژوئن اجرا شده‌است، قوانین جدیدی را بر ارائه‌دهندگان خدمات برخط تحمیل می‌کند. گروه‌های تجاری مخالف این ابتکار عمل بودند.

در نسخه‌ اولیه‌ این قوانین حتی شرکت‌ها مجبور بودند کد منبع را برای تأیید ارسال کنند. استدلال مخالفان این بود که قوانین مزایای ناعادلانه‌ای را برای کسب‌وکارهای چینی ارائه می‌دهد. قانون جدید تا حد زیادی بر روی حفاظت از شبکه‌های چین و اطلاعات کاربران و حریم خصوصی تمرکز دارد و نیازمند این است که سرویس‌های ابر موجود در شرکت‌های محلی وارد عمل شوند. درنتیجه اپل با بسترهای ابر محلی همکاری می‌کند تا سرویس‌های iCloud خود را ارائه دهد.

در‌حالی‌که بعضی از کاربران ممکن است نگران محرمانگی این مرکز داده با توجه به سابقه‌ ردیابی در دولت چین باشند، ولی اپل وعده داده‌است که حریم خصوصی و امنیت اطلاعات خود را حفظ کرده و از هیچ در پشتی استفاده نکند.

اطلاعیه‌ اپل تنها چند هفته پس از آن اعلام شد که مقامات چین گزارش دادند عملیات گسترده‌ زیرزمینی توسط کارمندان اپل برای جمع‌آوری و فروش اطلاعات شخصی مشتریان انجام می‌شود.
مرجع : وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات