در نشست خبری الکامپ اعلام شد
هم‌ز‌مانی الکامپ و تلکام از سال‌ آینده
سودابه محمدپور
کد مطلب: 12935
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۷
 
در نشست خبری الکامپ بیست‌وسوم از رشد فضای نمایشگاهی اختصاص‌یافته به الکامپ ۲۰۱۷ تا سرانجام داستان ادغام الکامپ و تلکام سخن به میان آمد.
هم‌ز‌مانی الکامپ و تلکام از سال‌ آینده
 
 
Share/Save/Bookmark
در نشست خبری الکامپ بیست‌وسوم از رشد فضای نمایشگاهی اختصاص‌یافته به الکامپ ۲۰۱۷ تا سرانجام داستان ادغام الکامپ و تلکام سخن به میان آمد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، ظهر امروز در نشست خبری الکامپ بیست‌وسوم از هم‌زمان شدن برگزاری نمایشگاه‌های الکامپ و تلکام در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

وی همچنین از رشد فضای نمایشگاهی اختصاص‌یافته به نمایشگاه الکامپ بیست‌وسوم نسبت به دوره‌های قبل به‌عنوان یک نقطه‌قوت نام برد و گفت: الکامپ امسال روز جمعه ۳۰ تیرماه 96 آغاز می‌شود و مراسم افتتاحیه خاصی نداریم، اما در اختتامیه رویداد، گزارشی از آنچه در این دوره گذشت ارائه خواهیم‌کرد. در روز یکشنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افتتاح شبکه ملی اطلاعات در الکامپ برگزار می‌شود. در سالن ۴۱A هم‌زمان با افتتاح شبکه ملی اطلاعات، نمایشگاهی با حضور فعالان این حوزه برپاست که به‌صورت نمادین غرفه‌هایی دارند. ضمن اینکه سالن دولت الکترونیک را امسال هم خواهیم داشت.

سعادت با توجه به افزایش ظرفیت حضور استارتا‌پ‌ها و پاویون شهرها گفت: تمهیداتی برای اسکان این گروه طی مذاکراتی که با آقای براری داشتیم صورت گرفته‌است که درنتیجه آنها وزارت ارتباطات هزینه اسکان ظرفیتی حدود ۵۰ نفر را تقبل کرده‌است.

باقر بحری، دبیر کمیته اجرایی الکامپ ۲۰۱۷، گفت: حدود ۳۴ هزار مترمربع غرفه مفید و کلا چیزی حدود ۶۰ هزار مترمربع به الکامپ امسال اختصاص یافته‌است که به جرات می‌توان گفت در تاریخ برگزاری این نمایشگاه بی‌سابقه است. ۲۰ کشور خارجی به‌صورت نمایندگی در هزار مترمربع غرفه ارزی حضور دارند. کشورهای چین، کره‌جنوبی، ژاپن، تایوان، آلمان، انگلستان، رومانی، ایرلند، فرانسه، سوئد، سوییس، ویتنام، اسپانیا، ایتالیا و ترکیه ازجمله‌ آنها هستند که در این میان چین، کره جنوبی و تایوان به نمایندگی از کشورشان حضور دارند.

وی ادامه داد: امسال ۱۸ سالن را در اختیار داریم که قبل از این تعداد آنها ۱۰ عدد بود. الکام‌استارز را هم به سالن‌های ۸ و ۹ بردیم که جزو بهترین سالن‌های نمایشگاه هستند و در واقع ۴۰۰۰ هزار مترمربع فضای مفید نمایشگاه به استارتاپ‌ها تخصیص یافته‌است و جالب آنکه استقبال آنها برای حضور قابل توجه بود و علی‌رغم ۵۰ درصد تخفیفی که برای آنها در نظر گرفته‌بودیم ۸۰ تا ۹۰ استارتاپ درخواست غرفه بالای ۱۲ مترمربع داشتند که تغییر نگاه این بخش را نسبت به این فرصت حضور بیان می‌کند.

بحری در پاسخ به حذف الکام‌گیمز در این دوره، یکی از دلایل عمده آن را برگزاری رویداد TGC در همین روزهای اخیر در تیرماه عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که طی سال‌های آینده این بخش را در الکامپ شاهد باشیم.

بحری با تاکید بر رویدادمحور بودن الکامپ از برگزاری «همایش آینده اقتصاد فناوری اطلاعات» با حضور مهمانان داخلی و خارجی خبر داد و گفت: این رویداد در روز سوم نمایشگاه در سالن شماره یک برپا خواهدشد. همچنین در روزهای متعدد نمایشگاه، کمیسیون‌های آموزشی ما به برگزاری یک‌سری پنل‌ها اقدام می‌کنند.

الکامپ بیست‌وسوم از 30 تیرماه تا 2 مردادماه 1396 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.