هشدار به کاربران مک و آی او اس

وصله‌های امنیتی اپل را اعمال کنید

خبرگزاری مهر , 1 مرداد 1396 ساعت 12:00

یک حفره امنیتی خطرناک در سیستم‌عامل‌های iOS و مک امنیت کاربران محصولات تولیدی اپل را تهدید می‌کند.


یک حفره امنیتی خطرناک در سیستم‌عامل‌های iOS و مک امنیت کاربران محصولات تولیدی اپل را تهدید می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان امنیتی درباه حفره امنیتی که برای مدت‌های طولانی برطرف نشده‌بود به کاربران سیستم‌عامل‌های iOS و مک هشدار دادند. این حفره می‌تواند به یکی از خطرناک‌ترین آسیب‌پذیری‌های امسال رایانه‌ها و گوشی‌های ساخت اپل تبدیل شود.

این حفره مربوط به شیوه همگام‌سازی اطلاعات ذخیره‌شده بر روی محصولات مختلف اپل مانند آیفون و رایانه‌های مک و غیره از طریق سرویس کلود این شرکت موسوم به آی‌کلود است. این همگام‌سازی شامل به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به کلمات عبور و داده‌های مربوط به کارت اعتباری نیز هست و افشای آنها به خاطر نقص یادشده به هکرها امکان می‌دهد تمامی اسرار و اطلاعات خصوصی افراد که بر روی آیفون، آی‌پد، رایانه‌های مک و غیره ذخیره‌شده را سرقت کنند.

بررسی‌های شرکت امنیتی Longterm Security نشان می‌دهد این آسیب‌پذیری دقیقا از نوع آسیب‌پذیری‌هایی است که به پلیس آمریکا و نهادهای اطلاعاتی آن امکان می‌دهد تا قابلیت رمزگذاری اطلاعات در سرویس‌های کلود اپل را دور بزنند و داده‌های کاربران را سرقت کنند. این کار در زمان اتصال کاربران به شبکه‌های وای‌فای به‌سادگی ممکن است.

اپل در فروردین‌ماه گذشته برای حل مشکل مذکور وصله‌ای را عرضه کرد که بسیاری از کاربران هنوز آن را نصب نکرده‌اند. این وصله برای سیستم‌عامل iOS از آدرس https://support.apple.com/en-us/HT۲۰۷۶۱۷ و برای سیستم‌عامل مک از آدرس https://support.apple.com/en-us/HT۲۰۷۶۱۵ در دسترس است.


کد مطلب: 12954

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/12954/وصله-های-امنیتی-اپل-اعمال-کنید

افتانا
  http://www.aftana.ir