جایگاه زنان در امنیت سایبری
زنان در پس‌زمینه فناوری اطلاعات هستند
کد مطلب: 13029
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
 
با بررسی نقش زنان در امنیت سایبری این‌طور به نظر می‌رسد که بیشتر زنان در پس‌زمینه‌ فناوری اطلاعات قرار دارند.
زنان در پس‌زمینه فناوری اطلاعات هستند
 
 
Share/Save/Bookmark
با بررسی نقش زنان در امنیت سایبری این‌طور به نظر می‌رسد که بیشتر زنان در پس‌زمینه‌ فناوری اطلاعات قرار دارند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، با توجه به تحقیقات صنعتی جدید و با توجه به اهمیت نیاز کارفرمایان به حفظ مسئله‌ ذهن باز در هنگام استخدام، کمتر از نیمی از متخصصان امنیت اطلاعات زنان، امروزه در زمینه‌ فناوری اطلاعات و علوم رایانه‌ای کار می‌کنند.

همان‌طور که از نام این مطلب مشخص است، گزارشی از نقش زنان در امنیت سایبری بر اساس مصاحبه با ۳۰۰ متخصص امنیت زن فناوری اطلاعات آماده شده و هدف آن به چالش کشیدن مفاهیم و تشویق بیشتر آنها به صنعت است. بیش از یک سوم (۳۶ درصد) آنها بیش از یک دهه کار در زمینه‌ سایبری انجام داده‌اند  درحالی‌که سابقه‌ کار بیش از نیمی از آنها (۵۳ درصد) بیشتر از پنج سال بود.

بررسی پاسخ‌دهندگان در حوزه‌های مختلف از‌جمله انطباق، روانشناسی، حسابرسی داخلی، کارآفرینی، فروش، هنر و غیره نشان می‌دهد که سازمان‌ها باید گزینه‌های خود را برای انتخاب باز بگذارند.

به گفته کارلوین وانگ، معاون رئیس‌جمهور کوبالت، تنوع در صنعت باید مورد تشویق قرار گیرد، چرا که باعث ایجاد انگیزه در نوآوران و ایده‌پردازان می‌شود و ما را هوشمند می‌کند و بر یادگیری تاثیر مثبت دارد. با این حال برای ایجاد این تنوع لازم است که مدیران گزینه‌های خود را برای استخدام افزایش دهند. گروه‌های متنوع، نتایج بهتر و ساده‌تری دارند.

وی در مجله‌ Infosecurity گفت: «در صنعتی که با کمبود استعداد مواجه است، این نکته بسیار مهم است که مدیرانی در روند استخدام مشغول به کار باشند و در مورد اینکه برای هر نقش خاص کدام نوع مهارت مورد نیاز است، تحقیق کنند و متناسب با آنها استخدام را انجام دهند.»

با توجه به اینکه صنعت امنیت سایبری در سراسر جهان با کمبود و شکاف‌های شدیدی مواجه است، نیاز به تشویق بیشتر زنان به این حوزه از هر زمانی بیشتر است. طبق گزارش مرکز ایمنی و آموزش سایبری، زنان تنها ۱۱ درصد از نیروی کار جهانی امنیت سایبری را تشکیل می‌دهند.
مرجع : وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات