به اعتقاد دانشمندان امنیت سایبری
رایانش ابری به یاری امنیت سازمان‌ها می‌آید
کد مطلب: 13046
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
 
دیدگاه دانشمندان این است که سیستم‌های رایانش ابری می‌توانند گام‌های خوبی در افزایش امنیت سازمانی بردارند.
رایانش ابری به یاری امنیت سازمان‌ها می‌آید
 
 
Share/Save/Bookmark
دیدگاه دانشمندان این است که سیستم‌های رایانش ابری می‌توانند گام‌های خوبی در افزایش امنیت سازمانی بردارند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، جرایم سایبری رده‌بالا از‌جمله سرقت داده، انتشار باج‌افزارها و هک‌های رایانه‌ای بیشتر از هر زمان دیگر رواج یافته‌اند و خسارت‌های فراوان به سازمان‌ها وارد می‌کنند. با این وجود کارشناسان پیشنهاد کردند که سیستم‌های رایانش ابری می‌توانند روش‌های ایمن را در اختیار سازمان‌ها قرار دهند تا این مشکلات کمتر شود.

نیک مک‌کوایر، مدیر تحقیقات سازمانی مرکز CCS Insight، در این خصوص گفت:‌ «رایانش ابری سطح امنیت IT سازمان را ارتقا می‌دهد و متخصصان امنیتی نیازمند آن هستند تا بیشترین استفاده را از این فناوری ببرند».

وی در ادامه توضیح داد: «سیستم‌های رایانش ابری به فرایندهای امنیتی سازمان کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر در مقابل تهدیدها عکس‌العمل نشان دهند و به‌صورت ویژه روی خطرات سازمانی تمرکز کنند تا در مقابل تحقیقاتی به‌صورت شبانه‌روزی برای برقراری امنیت سایبری انجام می‌شود ایمن‌تر عمل کنند».

لازم به ذکر است میزان خسارت وارد شده ناشی از حملات سایبری به سازمان‌ها همچنان رو به افزایش است. تحقیقات انجام شده توسط مرکز امنیتی لابراتوار کسپرسکی نشان داد هر با‌ج‌افزار که به سازمان حمله می‌کند به‌طور میانگین ۷۱۳ هزار دلار خسارت ایجاد می‌کند و سازمان‌ها باید این میزان پول را پرداخت کنند تا قفل داده‌های آنها باز شود و بتوانند به اطلاعات حساس خود دسترسی مجدد داشته‌باشند.

به تازگی باج‌افزار ExPetya توانست به بیش از ۱۲ هزار رایانه در ۶۵ کشور جهان حمله کند و اطلاعات آنها را در اختیار بگیرد.
مرجع : همکاران سیستم