استخدام کارشناسان بررسی وب تاریک توسط دولت انگلیس
عزم جدی انگلیس در مبارزه با وب تاریک
کد مطلب: 13147
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۲
 
دولت انگلیس کارشناسان سایبری و تحلیلگران وب تاریک تازه‌ای را استخدام کرد تا عملیات انجمن‌های مجرمانه در قسمت وب تاریک را سرکوب کنند.
عزم جدی انگلیس در مبارزه با وب تاریک
 
 
Share/Save/Bookmark
دولت انگلیس کارشناسان سایبری و تحلیلگران وب تاریک تازه‌ای را استخدام کرد تا عملیات انجمن‌های مجرمانه در قسمت وب تاریک را سرکوب کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، آژانس ملی مبارزه با جرایم انگلیس کارشناسان سایبری و تحلیلگران وب تاریک جدیدی استخدام کرد تا کلاهبرداران درگیر با فعالیت‌های غیرقانونی را ردگیری کنند و بازار مواد مخدر و وب تاریک را از بین ببرند. آژانس ملی مبارزه با جرایم انگلیس قصد دارد که توانایی خود برای رسیدگی به فعالیت‌های غیرقانونی در وب تاریک را بهبود ببخشد. در ماه اوت آژانس انگلیس در جست‌وجوی یک معاون نظارت آگاه به G۵ بود که در اداره اطلاعات و عملیات کار کند. حقوق پیشنهادی این فرد ۳۳۸۵۰ یورو بود.

یک سخنران از آژانس ملی مبازه با جرایم انگلیس گفت: «ما در انگلیس در حال مبارزه با جرایم جدی و سازمان‌یافته هستیم. توسعه اطلاعات به ما این امکان را می‌دهد تا درک جامع از تهدیدهای متنوع و پیچیده به دست آوریم. نمونه‌هایی از این تهدیدها سوء‌استفاده از کودکان، قاچاق انسان، قاچاق دارو و جرایم سایبری و اقتصادی هستند. ما فعالیت‌های همه خلافکاران، اعم‌ از خلافکاران حرفه‌ای و یا کسانی که امکانات‌دهنده‌های حرفه‌ای دارند و یا کسانی که در وب تاریک فعالیت می‌کنند را مختل کرده و آنها را محاکمه می‌کنیم. پویش‌های آموزشی ما در راستای کمک به تغییر رفتار است.»

بازارهای وب تاریک همچنان به جذب مصرف‌‌کنندگان مواد مخدر ادامه می‌دهند و این پدیده به‌ویژه در انگلیس بسیار آزاردهنده است، چون طبق نظرسنجی جهانی مواد مخدر ۲۵ درصد از مصرف‌کنندگان مواد مخدر در انگلیس، مواد مخدر مورد نیاز خود را از طریق بازار وب تاریک به درست می‌آورند.

یک پست منتشر شده توسط DeepDotWeb گزارش داد: «در حقیقت انگلیس پس از نروژ و فنلاند در رتبه سوم از نظر میزان استفاده مصرف‌کنندگان مواد غیرقانونی از وب تاریک قرار دارد.»

دولت انگلیس از ترویج تروریسم در وب تاریک نیز می‌ترسد. شبکه ملی مبارزه با تروریسم هشدار داد، نیروهای انتظامی باید بازدید از وب تاریک را به عنوان نشانه‌ای از تروریسم مورد توجه قرار دهند. جوامع برخط که در شبکه‌های تاریک پنهان شده‌اند نقش مهمی در رادیکالیزیسم ایفا می‌کنند، به همین علت، اجرای قانون انگلیس نیز تلاش‌های خود را بر این بخش خاص وب متمرکز کرده است. کارشناسان امنیتی سایبری و تحلیلگران وب تاریک می‌توانند به آژانس ملی مبارزه با جرایم انگلیس کمک کنند تا فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به مواد مخدر، توزیع سلاح و پول‌شویی را متوقف سازند. همچنین می‌توانند از اجرای قانون در تحقیقات قاچاق انسان و سوء‌استفاده از کودکان حمایت کنند.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم برای آژانس ملی مبارزه با جرایم، همکاری با دیگر سازمان‌های اجرای قانون و به اشتراک‌گذاری اطلاعات است. به تازگی، قوه مجریه‌ آمریکا با موفقیت برخی از بزرگ‌ترین بازارهای سیاه جهان ازجمله AlphaBay و Hansa را تعطیل کرد. دولت انگلیس و سازمان‌های اجرای قانون آن قصد دارند همکاری خود را با همتایان خود در سراسر جهان تقویت کنند.

خبر رسمی آژانس ملی مبارزه با جرایم انگلیس اعلام کرد: «ما با دیگر سازمان‌های اجرای قانون، دولت و بخش‌های خصوصی و داوطلب همکاری می‌کنیم.»

فعالیت‌های انجام شده توسط آژانس ملی مبارزه با جرایم انگلیس با موفقیت به ۱۷۶۳ دستگیری در داخل کشور و ۱۳۰۰ دستگیری در خارج از کشور منجر شد.
مرجع : وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات