هشدار درباره یک بدافزار تازه شناسایی‌شده اندرویدی
به Oreo مهاجرت کنید
کد مطلب: 13165
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
 
کاربران اندروید برای گرفتار نشدن به حمله بدافزاری خطرناک تازه شناخته‌شده باید به جدیدترین سیستم‌عامل اندروید مهاجرت کنند.
به Oreo مهاجرت کنید
 
 
Share/Save/Bookmark
کاربران اندروید برای گرفتار نشدن به حمله بدافزاری خطرناک تازه شناخته‌شده باید به جدیدترین سیستم‌عامل اندروید مهاجرت کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان امنیتی گروه Unit 42 می‌گویند در‌صورتی‌که کاربران گوشی‌های اندرویدی از نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل استفاده می‌کنند در معرض حمله بدافزاری هستند و باید هر چه سریع‌تر به نسخه Oreo اندروید مهاجرت کنند.

این محققان می‌گویند فقط تازه‌ترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید در برابر حملات هکری تازه شناسایی‌شده ایمن است و گوشی‌های قدیمی‌تر از همین طریق با مشکل سرقت اطلاعات شخصی خود مواجه خواهندشد.

مشکل یادشده ناشی از یک آسیب‌پذیری در نسخه‌های مختلف اندروید است که به هکرها امکان می‌دهد بدون نیاز به کسب اجازه قابلیت‌های امنیتی اندروید را دور بزنند و اطلاعات شخصی ذخیره شده را بر روی اندروید را سرقت کنند. از جمله اطلاعات قابل سرقت به این شیوه می‌توان به آدرس محل سکونت، جزییات حساب‌های بانکی، تصاویر، ویدئوها و دیگر داده‌های ذخیره‌شده اشاره کرد.

گوگل برای حل این مشکل بسته‌ای به‌روزرسان را برای نسخه Oreo اندروید عرضه کرده‌است، اما دیگر نسخه ‌ها در برابر حمله یادشده آسیب‌پذیرند. کاربران برای کاهش خطرات ناشی از این آسیب‌پذیری باید به بخش تنظیمات یا Settings بروند و گزینه Apps را انتخاب کنند و در قسمت مربوط به هر برنامه Draw on Top را انتخاب کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس