رویکرد جدید سیا
بهبود ترفندهای جاسوسی با هوش مصنوعی
کد مطلب: 13167
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲
 
سازمان سیا می‌کوشد با فناوری هوش مصنوعی توان گردآوری و تحلیل اطلاعات خود را بهبود بخشد.
بهبود ترفندهای جاسوسی با هوش مصنوعی
 
 
Share/Save/Bookmark
سازمان سیا می‌کوشد با فناوری هوش مصنوعی توان گردآوری و تحلیل اطلاعات خود را بهبود بخشد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سازمان سیا در حال ارتقای فناوری هوش مصنوعی مورد استفاده خود است تا از آن برای بهبود کیفیت جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل بهتر داده‌های گردآوری‌شده استفاده کند.

از این روش‌های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی در گردآوری و سازمان‌دهی داده‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی بهره گرفته خواهدشد.

سازمان سیا در‌حال‌حاضر مشغول اجرای ۱۳۷ پروژه مختلف هوش مصنوعی است و بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها به طور مشترک با همکاری پژوهشگران نهادهای مختلف و برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان دیگر اجرا می‌شود.

ارتقای فناوری‌ها و طرح‌های هوش مصنوعی سازمان سیا نه فقط باعث افزایش دسترسی بیشتر سیا به داده‌های موجود در اینترنت می‌شود، بلکه موجب تسهیل جست‌وجو و دسته‌بندی داده‌های یادشده خواهدشد.

برخی از این برنامه‌ها برای جست‌وجو و بررسی محتوای عمومی موجود در شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد (به عنوان نمونه بررسی پست‌های آنلاین کاربران) و برخی دیگر هم به بررسی و تحلیل داده‌ها بر اساس فرد کاربر، موضوعات مختلف، زمان ارسال و ... اختصاص دارد.

پیش‌بینی‌ها حاکی است که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، حجم داده‌های جمع‌آوری شده و تنوع و کیفیت آنها رشد چشمگیری پیدا کند. سیا امیدوار است از این طریق بتواند ۷۵ درصد از فرایند تحلیل داده‌های اینترنت را به طور خودکار و بدون نیاز به دخالت انسان انجام دهد.
مرجع : خبرگزاری فارس