کنجکاوی که شما را گرفتار هکرها می‌کند
لینک دانلود چالش نهنگ آبی یک طعمه است
کد مطلب: 13201
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
 
دانلود چالش نهنگ آبی توسط کاربران زیادی جست وجو می‌شود و تلاش برای دانلود و نصب این بازی فرصت سوءاستفاده را برای هکرها فراهم کرده‌است.
لینک دانلود چالش نهنگ آبی یک طعمه است
 
 
Share/Save/Bookmark
دانلود چالش نهنگ آبی توسط کاربران زیادی جست وجو می‌شود و تلاش برای دانلود و نصب این بازی فرصت سوءاستفاده را برای هکرها فراهم کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، چالش نهنگ آبی مدت‌هاست از مرزهای روسیه فراتر رفته و در کشورهای آسیایی، اروپایی و حتی آمریکای مرکزی نیز نفوذ کرده‌است. در بازی نهنگ آبی یکی از مهم‌ترین احساسات درونی انسان که میان تمامی افراد مشترک است، نشان می‌رود؛ حس کنجکاوی اگرچه در تمامی انسان‌ها وجود دارد، اما از اعماق وجود نوجوانان فوران می‌کند و به همین دلیل لازمه هوشیاری والدین بیشتر می‌شود.

مدتی است افراد مخصوصا کم‌سن و سال، بعد از همه‌گیر شدن نام این بازی تلاش می‌کنند بعد از دانلود بازی چالش نهنگ آبی حس کنجکاوی خود را فرو نشانند، در حالی که متاسفانه از همه طرف در دام افراد طمع‌کار و بیمار افتاده‌اند. افزایش جست‌وجو برای دانلود بازی نهنگ آبی سبب شده‌است هکرها از این موضوع سوءاستفاده کنند و کار را به نفع خودشان تمام کنند.

نکته اصلی اینجاست که دانلود بازی چالش نهنگ آبی بی‌معنی است، چرا که هیچ بسته نصبی برای آن وجود ندارد و در واقع با یک بازی آنلاین رو‌به‌رو هستیم. بعد از داغ شدن بحث این بازی از سال ۲۰۱۵ و مخصوصا در چند هفته اخیر، رفته‌رفته شاهد افزایش فایل‌ نصبی بازی نهنگ آبی در وب‌سایت‌های مختلف، صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی و مخصوصا کانال‌های تلگرامی هستیم.

بعد از دانلود چالش نهنگ آبی از وب‌سایت‌های متفرقه و یا کانال‌های تلگرامی دو امکان بیشتر وجود ندارد. برخی منابع تنها با هدف افزایش کاربر، یکی از چند بازی دارای یک کاراکتر نهنگ اندرویدی و یا آی او اسی را در وب‌سایت خود قرار داده و آن را به جای دانلود بازی نهنگ آبی به کاربران تحمیل می‌کنند. این بخش خوب قضیه است، اما در بسیاری از مواقع با یک بدافزار مواجه هستیم که متاسفانه بعد از نصب، تمامی اطلاعات کاربر را استخراج می‌کند.

هکرها از زمان افزایش تلاش کاربران برای دانلود بازی چالش نهنگ آبی فایل‌های نصبی دارای پسوندهای مختلف با نام Blue Whale ایجاد کرده و آنها را در سراسر اینترنت پخش کرده‌اند. متاسفانه کاربری که اقدام به دانلود و نصب بازی نهنگ آبی می‌کند، نه‌تنها با وجود این همه اصرار برای دوری از بازی به دام سازنده آن افتاده‌است، بلکه باید خود را در تله یک هکر نیز حس کند که تمامی اطلاعاتش را تخلیه کرده‌است.

اغلب فایل‌های نصبی دارای پسوند apk و ipa، دسترسی‌های کاملی برای اجرای بازی می‌خواهند، درحالی‌که بازی‌های اندرویدی و آی او اسی معمولا به هیچ دسترسی نیاز ندارند، اما کاربری که کنجکاوی چشم و گوشش را بسته است به این موضوع توجه نکرده و خیلی سریع با زدن دکمه‌های Next متوالی به خیال خود بازی را نصب می‌کند، در حالی که خبری از چالش نهنگ آبی نبوده و تنها یک بدافزار شامل ویروس‌های کامپیوتری را به خورد دستگاه اندرویدی، آی او اسی و یا سیستم کامپیوتری ویندوزی خود داده‌است. در حالی که این بازی در واقع یک چالش اینترنتی است که در شبکه‌های اجتماعی ترویج پیدا می‌کند.

کاربری (قربانی) که به دام آن می‌افتد، توسط یک مدیر به‌صورت آنلاین کنترل شده و وظایف یکی پس از دیگری به وی محول می‌شوند. پس همان‌طور که می‌بینید تلاش برای دانلود و نصب بازی چالش نهنگ آبی کاری بیهوده است. همواره با افزایش آگاهی خود، جلوی سوءاستفاده خراب‌کاران اینترنتی را بگیرید.
مرجع : گجت نیوز