توسط اپل
جست‌وجوگر گوگل جایگزین Bing شد
کد مطلب: 13275
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
 
اپل، جست‌وجوگر اینترنتی Bing مایکروسافت را کنار می‌گذارد و به سراغ گوگل می‌رود.
جست‌وجوگر گوگل جایگزین Bing شد
 
 
Share/Save/Bookmark
اپل، جست‌وجوگر اینترنتی Bing مایکروسافت را کنار می‌گذارد و به سراغ گوگل می‌رود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت اپل اعلام کرد که جست‌وجوگر اینترنتی Bing مایکروسافت را کنار می‌گذارد تا برای دستیار هوشمند Siri، برای جست‌وجوهای انجام شده در سیستم عامل موبایلی iOS و برای سیستم Spotlight در رایانه‌های مک، گوگل را جایگزین آن کند.

مدیران اپل اعلام کردند که به استفاده از Bing Web به عنوان جست‌وجوگر تصویری در دستیار هوشمند Siri ادامه می‌دهند.

گوگل هم‌اکنون جست‌وجوگر اینترنتی پیش‌فرض در مرورگر اینترنتی Safari اپل برای سیستم‌های عامل iOS و Mac است. هنوز به‌درستی مشخص نیست که چرا اپل هم‌اکنون این تغییرات را به انجام رسانده‌است. این احتمال وجود دارد که اپل می‌خواهد نتایج حاصل از جست‌وجوهای اینترنتی را در تمام پلتفرم‌های خود یکسان کند. همچنین احتمال می‌رود این اتفاق بخشی از همکاری‌های نزدیک اپل و گوگل در حوزه جست‌وجوی اینترنتی باشد.

لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۳ میلادی دو شرکت مایکروسافت و اپل قراردادی را با یکدیگر منعقد کردند که تا به موجب آن Bing به عنوان پشتیبان اصلی موتور جست‌وجوی اینترنتی در دستیار هوشمند Siri مورد استفاده قرار گیرد. در سال ۲۰۱۴ میلادی مایکروسافت و اپل قرارداد دیگری را به امضا رساندند تا Bing جست‌وجوگر پیش‌فرض در Spotlight برای سیستم‌های عامل Mac و iOS 8 شود.
مرجع : همکاران سیستم