مایکروسافت می‌گوید
توسعه ویندوز ۱۰ موبایل مورد توجه ما نیست
کد مطلب: 13285
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
مدیران مایکروسافت رسما اعلام کردند که توسعه سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل دیگر مورد توجه و تمرکز آنها نیست و شاید گوشی‌های مجهز به ویندوزفون به تاریخ بپیوندند.
توسعه ویندوز ۱۰ موبایل مورد توجه ما نیست
 
 
Share/Save/Bookmark
مدیران مایکروسافت رسما اعلام کردند که توسعه سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل دیگر مورد توجه و تمرکز آنها نیست و شاید  گوشی‌های مجهز به ویندوزفون به تاریخ بپیوندند.

‫به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت بعد از مدتی تلاش برای توسعه سیستم عامل ویندوز موبایل و همه‌گیر کردن آن در گوشی‌های هوشمند این کار را متوقف کرد، زیرا دو سیستم عامل اندروید و iOS با تسخیر کل بازار گوشی‌های هوشمند مجال نفس کشیدن برای مایکروسافت و سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل باقی نگذاشتند.

جو بلفویر، معاون ارشد مایکروسافت و مدیر برنامه سابق ویندوزفون، در توییتر اعلام کرد که ایجاد قابلیتهای جدید برای ویندوز ۱۰ موبایل دیگر مورد توجه و نقطه تمرکز مایکروسافت نیست و اگر چه وصله‌ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی برای آن عرضه می‌شود، اما قرار نیست  کاری بیش از این صورت بگیرد.

کارشناسان معتقدند دشواری‌های مربوط به نگارش برنامه‌های موبایلی سازگار با ویندوز ۱۰ موبایل و همین‌طور حضور دیرهنگام مایکروسافت در بازار سیستم عامل‌های همراه باعث شکست شرکت در این زمینه بوده‌است.
مرجع : خبرگزاری فارس