NiceHash اعلام کرد
سرقت میلیون‌ها دلار با نفوذ به پلتفرم ارز مجازی
کد مطلب: 13506
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
 
مجرمان سایبری و هکرها با دسترسی به یک پلتفرم بزرگ ارز دیجیتالی بیت‌کوین بیش از ۷۰ میلیون دلار را هک کرده و به سرقت برده‌اند.
سرقت میلیون‌ها دلار با نفوذ به پلتفرم ارز مجازی
 
 
Share/Save/Bookmark
مجرمان سایبری و هکرها با دسترسی به یک پلتفرم بزرگ ارز دیجیتالی بیت‌کوین بیش از ۷۰ میلیون دلار را هک کرده و به سرقت برده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مارکو کوبال، مدیر ارشد اجرایی پلتفرم ارز دیجیتالی نایس هاش، در پی انتشار یک پیام ویدیویی اعلام کرد: «گروهی از هکرها به سیستم‌های رایانه‌ای و سایبری ما دسترسی پیدا کردند و پس از نفوذ به آنها، حجم زیادی از ارزهای دیجیتالی (بیت‌کوین) موجود در پلتفرم شرکت ما را به سرقت بردند.

شرکت نایس هاش (NiceHash) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی است که کاربران و دلالان بسیاری در جهان از پلتفرم‌های آن به منظور استخراج بیت‌کوین استفاده می‌کنند.

بر اساس گفته‌های تحلیلگران، زمانی ارزش ارزهای دیجیتالی و مجازی همانند بیت‌کوین کمتر از یک دلار بود و اکنون تا مرز ۱۷ هزار دلار هم رسیده‌است. در واقع، فناوری بیت‌کوین‌ که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خود را انجام می‌دهند و همچنین هویت طرفیت معامله نیز ناشناس باقی می‌ماند.

بسیاری از کشورهای جهان ازجمله کشورهای اروپایی در تلاش هستند تا این پول بی‌افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند، چرا که آنها بر این باورند بیت‌کوین به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی‌توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند باعث سهولت آن می‌شود.

مارکو کوبال همچنین اظهار می‌کند از زمانی که سیستم‌های پلتفرم شرکت نایس هاش هک شده‌است، این شرکت اقدام به تعلیق ۲۴ ساعته فعالیت‌های خود کرده‌است تا متخصصان آن بتوانند سیستم‌های رایانه‌ای و پلتفرم‌های خود را دوباره به حالت عادی و نرمال باز گردانند.

وی در تشریح این موضوع اعلام کرده‌است که تعداد ۴ هزار و ۷۰۰ بیت کوین از حساب کاربری و درگاه سایت این شرکت به سرقت رفته‌است که مجموعا به ارزش ۷۵ میلیون دلار بوده‌است.

شرکت نایس هاش یکی از شرکت‌هایی است که به کاربرانش این اجازه را می‌دهد تا از طریق درگاه و پلتفرم‌های موجود در این سایت، ارز بیت‌کوین استخراج کنند.

بیت‌کوین طی سال جاری پس از افزایش تقاضاهای سازمان‌دهی‌شده برای استفاده از ارزهای رمزگذاری شده و توسعه مصرف اصلی و مالی از آن، بیش از ۹۰۰ درصد افزایش قیمت داشته‌است. طی سال‌های اخیر، ارز مجازی بیت‌کوین توانسته‌است ارزش بسیار بالایی را برای خود ثبت کند و در آخرین مبادلات بازار جهانی، بیت‌کوین با رسیدن به رقم ۱۷ هزار دلار رکورد جدیدی را ثبت کند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا