معاون شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد
اجرای سیاست‌های تشویقی برای دیتاسنترها
کد مطلب: 13657
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
 
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از تبیین سیاست‌های تشویقی برای ایجاد بستر میزبانی مراکز داده‌ها در راستای اهداف شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
اجرای سیاست‌های تشویقی برای دیتاسنترها
 
 
Share/Save/Bookmark
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از تبیین سیاست‌های تشویقی برای ایجاد بستر میزبانی مراکز داده‌ها در راستای اهداف شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نرگس طاهری، معاون شرکت ارتباطات زیرساخت، با تاکید بر نقش چشمگیر شرکت ارتباطات زیرساخت در مدیریت کلان داده‌ها، دولت الکترونیک و دولت هوشمند اظهار کرد: استفاده از فرایند «داده‌کاوی و بهره‌گیری از مفهوم بیگ‌دیتا (Big Data)» برای توسعه و بهینه‌سازی خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت ضروری است.

معاون راهبردی و توسعه کسب‌و‌کار شرکت ارتباطات زیرساخت از به‌کارگیری مفهوم داده‌کاوی و نقش شرکت ارتباطات زیرساخت به‌عنوان بسترسازی برای تبادل اطلاعات در کشور سخن گفت و خاطرنشان کرد: این امر با هدف‌گذاری‌‌های کیفی مناسب در ارائه سرویس‌های شبکه در هر سه لایه دیتا، انتقال و فیبر نوری، محقق خواهدشد.

وی ادامه داد: شرکت ارتباطات زیرساخت به‌عنوان متولی بستری امن با کیفیت مطلوب و پایدار شبکه ارتباطی اصلی کشور و توانمندساز لایه هسته شبکه ملی اطلاعات، سیاست‌های تشویقی برای ایجاد بستر میزبانی داده‌ها (دیتاسنترها) تبیین کرده‌است. ازجمله این تشویق‌ها می‌توان به ایجاد مراکز تبادل ترافیک داده ملی (IXP) در نقاطی از کشور، بسترسازی برای ایجاد دیتاسنترها توسط بخش خصوصی، ایجاد ترانزیت IP داخلی و تبیین سیاست‌های تعرفه‌ای تشویقی برای توسعه اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور اشاره کرد.

معاون راهبردی و توسعه کسب‌وکار شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تبیین اقدامات و سیاست‌های داخلی برای به‌کارگیری فرایند «داده‌کاوی و Big Data» به‌عنوان روش‌های نوین حل مسئله گفت: ایجاد انبار داده‌های یکپارچه برای فرایندهای پشتیبان عملیات و کسب‌و‌کار به عنوان زمینه‌ساز هوش تجاری و توسعه داشبوردهای مدیریتی لازم در آینده در برنامه شرکت ارتباطات زیرساخت قرار دارد.

به گفته وی، تحلیل رفتار مشتریان و امکان ارائه سرویس‌های نوین متناسب با تقاضا، بهبود وضعیت شبکه با قابلیت تحلیل رویدادها در لحظه، نگهداری شبکه مبتنی بر پیش‌بینی، تحلیل ترافیک و کشف الگوهای آن برای بهینه‌سازی طراحی شبکه، منطقی کردن تعرفه خدمات، کشف قاچاق مکالمات و کاهش تقلب ازجمله کاربردهای به‌‌کارگیری فناوری بیگ‌دیتا در شبکه زیرساخت ارتباطی است.
مرجع : سایبربان