ارتقای امنیت سایبری در بازار سرمایه

برگزاری نشست مشترک مکنا و شرکت‌های تخصصی امنیت سایبری

پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ایران (سنا) , 25 بهمن 1396 ساعت 13:00

نشست مشترک مکنا و شرکت‌های تخصصی امنیت سایبری با هدف ارتقای امنیت سایبری در بازار سرمایه برگزار شد.


نشست مشترک مکنا و شرکت‌های تخصصی امنیت سایبری با هدف ارتقای امنیت سایبری در بازار سرمایه برگزار شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نشست مشترک مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه و شرکت‌های تخصصی امنیت سایبری (دارای پروانه فعالیت از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران) در راستای بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و توان فنی صاحب‌نظران حوزه امنیت سایبری در سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.

افزایش سطح بلوغ امنیت سایبری زیرساخت‌ها و سامانه‌های نهادهای مالی بازار سرمایه در جهت کاهش تهدیدات سایبری از اهداف کلیدی مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه است که به‌طور مستمر توسط این مرکز در حال بررسی و اجرا است.

شیوه‌های ارزیابی و ممیزی امنیتی سامانه‌ها و متدلوژی مدل‌سازی تهدیدات مرتبط با آنها برای کمک به نهادهای مالی ازجمله محورهای اصلی این نشست بود.

احمد سحرخیز، رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه با تأکید بر اینکه تعداد نیروهای متخصص در حوزه امنیت سایبری و امن‌سازی سامانه‌ها نسبت به تعداد سامانه‌های اینترنتی در بازار سرمایه نامتوازن است، اظهار داشت: شایسته است بخش خصوصی که دارای پروانه فعالیت از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران است به سبب تخصص و برخورداری از استانداردهای امنیتی لازم در بازار سرمایه حضور پررنگ‌تری داشته‌باشد.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین نشستی می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد تعامل مؤثرتر میان این شرکت‌ها با نهادهای مالی بازار سرمایه شود و به تبع آن کاهش ریسک و افزایش سرعت توسعه امن فناوری اطلاعات در بازار سرمایه حاصل خواهدشد.

در این جلسه، شرکت‌های پیشگامان کی‌پاد کویر، امن‌افزار گستر شریف، آشنا ایمن، نوآوران ارتباطات دوران، امن‌پردازان کویر، رویال‌پرداز تیام، طرح و توسعه حصین ایمن، فناوری اطلاعات و ارتباطات مهیمن، فناوری اطلاعات رجا، فناوران توسعه امن ناجی، امن‌نگر سامان و مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک حضور داشتند.

یادآور می‌شود: افزایش سطح بلوغ امنیت سایبری زیرساخت‌ها و سامانه‌های نهادهای مالی بازار سرمایه در جهت کاهش تهدیدات سایبری از اهداف کلیدی مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه است که به‌طور مستمر توسط این مرکز در حال بررسی و اجرا است. در این راستا این مرکز با برپایی نشست‌های تخصصی با صاحب‌نظران این حوزه در صدد دست‌یابی به این موضوع مهم است.


کد مطلب: 13759

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/13759/برگزاری-نشست-مشترک-مکنا-شرکت-های-تخصصی-امنیت-سایبری

افتانا
  http://www.aftana.ir