دغدغه بخش خصوصی و مدیران جدید رگولاتوری
مشکل‌سازی آیین‌نامه‌های معیوب قدیمی
کد مطلب: 13843
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
 
فعالان حوزه شبکه‌های رایانه‌ای خواستار توجه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نظرات کارشناسی صنف در آیین‌نامه تایید نمونه تجهیزات فاوا شدند.
مشکل‌سازی آیین‌نامه‌های معیوب قدیمی
 
 
Share/Save/Bookmark
فعالان حوزه شبکه‌های رایانه‌ای خواستار توجه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نظرات کارشناسی صنف در  آیین‌نامه تایید نمونه تجهیزات فاوا شدند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، فعالان حوزه شبکه‌های رایانه‌ای بار دیگر نارضایتی عمیق خود را از پابرجایی مشکلات یک دهه گذشته در این حوزه و ابهامات اجرای آیین‌نامه تایید نمونه تجهیزات فاوا اعلام کردند و از مدیران رگولاتوری خواستند تا در بازنگری این آیین‌نامه، پیشنهادها و راهکارهای بخش خصوصی برای حل مشکلات تایید نمونه تجهیزات رایانه‌ای را درنظر بگیرد.

بر اساس اعلام این فعالان، نظر به تاکید قول‌های مساعد رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و همچنین همراهی مثبت معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه برای حل مشکلات موجود در آیین‌نامه فوق و ایجاد نگاه نو و ورود تفکر تازه در پنج‌ماه اخیر در رگولاتوری، اما همچنان سایه آیین‌نامه‌های معیوب قدیمی بر بدنه داخلی رگولاتوری به شدت سنگینی کرده و به نظرات صنف برای اصلاح این آیین‌نامه توجه نشان داده نمی‌شود .

ده‌ها شرکت فعال در حوزه‌های مختلف شبکه با اجتماع در خانه صنف و اعلام نظرات خویش و با معرفی نمایندگان خود در جلسه‌ای با رئیس هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و تعدادی از اعضای هیئت‌مدیره سازمان بار دیگر تاکید کردند که با وجود مشکلات فراوان، همچنان امیدوارند تا سازمان نظام صنفی بتواند با همراهی مدیران جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این مشکلات را از پیش پای فعالان صنف بردارند.

در این جلسه رئیس هیئت‌مدیره پس از شنیدن نظرات نمایندگان و پیشنهادات و انتقادات آنها، قول مساعد برای پیگیری و حل مشکلات اعضای صنف توسط هیئت‌مدیره و خودشان را از همه ظرفیت‌های قانونی و مذاکره با مجموعه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به همراه کمیسیون شبکه و سایر کمیسیون‌های مرتبط مانند IOT دادند.

اعضای کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران پیش از این بارها اعلام کرده‌اند که طبق بررسی‌های آنها تجهیزات شبکه تعرفه ۸۵۱۷۶۲۳۰ نه در ایران و نه در کشور‌های دیگرمشمول مقررات استاندارد اجباری نبوده و شرکت‌های فعال در این حوزه بر این باورند که عده‌ای به بهانه عدم وجود نمایندگی برخی شرکت‌های معتبر خارجی و بهانه‌های دیگر و تاکید بر ارزیابی تجهیزات این تعرفه و اصرار به ادامه روند معیوب گذشته، ناآگاهانه آب به آسیاب کاسبان تحریم می‌ریزند و آمار‌ها نشان می‌دهد که این مسئله منجر به افزایش قاچاق این تجهیزات نیز شده‌است.
مرجع : سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران