هکرها دستگاه‌های ATM را هدف گرفته‌اند
خطر حملات jackpotting برای خود‌پردازها
کد مطلب: 13846
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
 
طبق اطلاعات به‌دست‌آمده، هکرها نوع جدیدی از حملات به نام Jackpotting را برای سرقت از دستگاه‌های خودپرداز آغاز کرده‌اند.
خطر حملات jackpotting  برای خود‌پردازها
 
 
Share/Save/Bookmark
طبق اطلاعات به‌دست‌آمده، هکرها نوع جدیدی از حملات به نام Jackpotting را برای سرقت از دستگاه‌های خودپرداز آغاز کرده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هکرها و مجرمان سایبری سال‌هاست که روی نفوذ به دستگاه‌های خودپرداز تمرکز کرده‌اند. آخرین نوع از این حملات به‌عنوان «jackpotting» شناخته شده‌است که صدها هزار دلار را در یک زمان سرقت می کند.

در ژانویه سال ۲۰۱۸، شاهد حملات گسترده «jackpotting» بودیم که طی آن دستگاه‌های خودپرداز مورد حمله سایبری قرار گرفتند و این حملات نگرانی‌های زیادی را در سطح بین‌الملل به همراه داشت، زیرا درنتیجه این حملات از ۴۰۰هزار دستگاه خودپرداز در کشورهای مکزیک؛ آمریکای مرکزی، بخش‌هایی از اروپا و آسیا سرقت شد.

در یکی از حملات jackpotting مجرمان اینترنتی مبلغی در حدود دومیلیون دلار به‌صورت نقدی از عابر بانک‌های تایوان سرقت کردند یا در نمونه‌ای مشابه مجرمان سایبری بیش از ۱۰ میلیون دلار از خودپردازهای مختلف سرقت کردند.

حمله jackpotting در حالت معمول متکی به ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است و نیاز به دسترسی فیزیکی به دستگاه برای مدت‌زمان طولانی به منظور نصب بدافزارهای مخرب دارد.

به‌طور معمول، دستگاه‌های خودپرداز مبلغ زیادی پول درون خود دارند و برای اضافه کردن پول باید وارد بانک شده سپس درب دستگاه را بگشایند تا به آن دسترسی یابند. عموما پول درون خودپردازها بیش از صدها هزار دلار است.

برای آلوده‌کردن خودپردازها باید به آنها دسترسی فیزیکی پیدا کرد تا بتوان با اعمال‌ نفوذ بدافزار و برنامه‌های مخرب را درون آن اجرا کرد.

پس از آلوده شدن دستگاه خودپرداز روی نمایشگر آن «خارج از سرویس‌دهی» را نمایش می‌دهد که در این موقع هکر با اعمال برخی تغییرات نرم‌افزاری موجب می‌شود دستگاه خودپرداز تمامی پول های خود را با بیرون بریزد.
مرجع : سایبربان