گزارش Thales eSecurity
افشای اطلاعات در سازمان‌های بهداشت چشم‌گیر است
کد مطلب: 13847
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
 
حدود ۷۰ درصد سازمان‌های بهداشت و درمان افشای اطلاعاتی را تجربه کرده‌اند.
افشای اطلاعات در سازمان‌های بهداشت چشم‌گیر است
 
 
Share/Save/Bookmark
حدود ۷۰ درصد سازمان‌های بهداشت و درمان افشای اطلاعاتی را تجربه کرده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، طبق گزارش Thales eSecurity حدود ۷۰ درصد سازمان‌های بهداشت و درمان جهانی (HCO) افشای اطلاعات را تجربه کرده‌اند، زیرا این بخش به‌طور فزاینده‌ای به استفاده از بسترهای دیجیتالی روی می‌آورد.

گزارش تهدید اطلاعات سال ۲۰۱۸ میلادی شرکت امنیت سایبری Thales در مورد بهداشت و درمان، توسط ۴۵۱ پژوهشگر و از طریق مصاحبه با ۱۲۰۰ مدیر ارشد امنیتی در سراسر جهان تهیه شد.

این گزارش نشان داد که تنها ۳۰ درصد آنها از افشای اطلاعات آسیب دیده‌اند که از سال ۲۰۱۶ میلادی کاهش ۱۷ درصدی داشته‌است.

در سال گذشته حدود ۳۹ درصد سازمان‌های بهداشت و درمان افشای اطلاعات را تجربه کردند و حدود ۵۵ درصد احساس می‌کنند در برابر افشای اطلاعاتی بسیار آسیب‌پذیر هستند.

با افزایش خطر برای سازمان‌های بهداشت و درمان، تقریباً تمام ۹۳ درصد آنها در حال حاضر از زیرساخت ابر، داده‌های بزرگ، اینترنت اشیا و فناوری‌هایی مربوط به اطلاعات حساس استفاده می‌کنند.

علاوه‌بر پیچیدگی و خطر امنیتی افشا، واقعیت این است که ۵۴ درصد آنها از ۳سه یا تعداد بیشتری شرکت‌های زیرساخت به‌عنوان یک سرویس (IaaS) استفاده می‌کنند، یک‌سوم آنها از ۵۰ برنامه‌ نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس (SaaS) استفاده می‌کنند و ۵۴ درصد آنها سه یا تعداد بیشتری محیط‌های بستر به‌عنوان یک سرویس (PaaS) را اجرا می‌کنند.

تقریباً تمام ۹۶ درصد گفتند که از فناوری‌های اینترنت اشیا، ازجمله ناظرهای ضربان قلب متصل به اینترنت و پمپ‌های انسولین استفاده می‌کنند.

در عین حال، ۸۴ درصد آنها گفتند قصد دارند هزینه‌های امنیت سایبری را در طول سال آینده افزایش دهند، هرچند تنها ۴۰ درصد آنها می‌خواهند چنین کاری را در مورد ابزارهای رمزنگاری انجام دهند.

پیتر گالوین در Thales eSecurity گفت: «وقتی به امنیت داده می‌رسیم، بهداشت و درمان جهانی به‌طور فزاینده‌ای تحت فشار قرار می‌گیرد و به همین دلیل برخی از یافته‌های امسال بسیار مخفیانه هستند.

به عنوان مثال، ۶۳ درصد این سازمان‌های جهانی در زمینه‌ امنیت نقطه‌ نهایی هزینه می‌کنند، هرچند این کار کمک کمی به حفاظت از داده می‌کند. هزینه‌های امنیت داده باید با واقعیت بهداشت و درمان هماهنگی داشته‌باشد.»

سال گذشته بعد از پویش باج‌افزار واناکرای که منجر به آسیب‌های گسترده‌ای شد، NHS یک آسیب امنیتی دیگری را تجربه کرد که آن هم منجر به لغو ۱۹ هزار عملیات شد.
مرجع : وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات