نتایج یک پژوهش درباره اثرات حملات باج‌افزاری

نیمی‌ از شرکت‌ها قادر به بازیابی اطلاعات نیستند

خبرگزاری فارس , 21 اسفند 1396 ساعت 16:54

طبق یک پژوهش، نیمی از صاحبان مشاغل و شرکت‌های تجاری بعد از حملات باج افزاری هرگز موفق به بازیابی داده‌های به سرقت رفته خود نمی‌شوند.


طبق یک پژوهش، نیمی از صاحبان مشاغل و شرکت‌های تجاری بعد از حملات باج افزاری هرگز موفق به بازیابی داده‌های به سرقت رفته خود نمی‌شوند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نتایج یک بررسی پژوهشی نشان می‌دهد نیمی از صاحبان مشاغل و شرکت‌های تجاری هرگز نمی‌توانند داده‌های به سرقت رفته بعد از حملات باج افزاری را مجدداً به دست آورند.

این تحقیق که توسط شرکت سایبر اج انجام شده‌است نشان می‌دهد  که معمولا پرداخت پول به بازیابی و بازپس‌گیری اطلاعات مسروقه از طریق باج‌افزارها منجر نمی‌شود. در نیمی از موارد افراد بعد از پرداخت باج هرگز دیگر داده‌های خود را نمی‌بینند و نیمه دیگر هم شاهد از دست رفتن کامل داده‌های خود خواهند‌بود.

در سال ۲۰۱۷ حدود ۵۵ درصد از پاسخ‌دهندگان از سازمان‌های مختلف تجاری قربانی حملات باج‌افزاری بوده‌اند. از میان قربانیانی که از پرداخت پول به هکرها خودداری کردند (۶۱ درصد)، اکثریت قابل توجهی (۸۷ درصد) موفق به بازیابی داده‌های خود از طریق نسخه پشتیبان یا تهیه بک‌آپ شده‌بودند.

گزارش یادشده از طریق مصاحبه و گفتگو با ۱۲۰۰ تصمیم‌گیر حوزه امنیت فناوری اطلاعات در هفده کشور جهان و در نوزده حوزه کاری صنعتی مختلف تهیه شده‌است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد برای نخستین‌بار در پنج‌سال گذشته درصد سازمان‌هایی که هدف حملات سایبری موفق قرار گرفته‌اند از ۷۹ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۷۷ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته‌است که خبر خوشحال‌کننده‌ای محسوب می‌شود.


کد مطلب: 13853

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/13853/نیمی-شرکت-ها-قادر-بازیابی-اطلاعات-نیستند

افتانا
  http://www.aftana.ir