ادعای گوگل در گزارش سالانه این شرکت
امنیت اندروید همپای iOS است
کد مطلب: 13870
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
 
گوگل در تازه‌ترین گزارش سالانه خود درخصوص امنیت سیستم‌عامل اندروید می‌گوید که امنیت اندروید هم‍پای رقیبش iOS است.
امنیت اندروید همپای iOS است
 
 
Share/Save/Bookmark
گوگل در تازه‌ترین گزارش سالانه خود درخصوص امنیت سیستم‌عامل اندروید می‌گوید که امنیت اندروید هم‍پای رقیبش iOS است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین غول‌های تکنولوژی اکنون در چهارمین گزارش سالانه خود در مورد بررسی امنیت سیستم‌عامل اندروید اعلام کرده‌است که یادگیری ماشینی که در سرویس‌های مختلف گوگل به کار گرفته شده‌است تا حد بسیار زیادی جلوی نفوذ بدافزارها و نصب و دانلود اپلیکیشن‌های آلوده و مخرب را گرفته‌است.

این شرکت در ماه می سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی بود که گوگل‌پلی پروتکت (google play protect) را به منظور برقراری امنیت بیشتر در فروشگاه آنلاین و اینترنتی خود، پلی‌استور، توسعه و ارائه داد. بر اساس آمار منتشر شده از سوی گوگل در این گزارش ۵۶ صفحه‌ای، یادگیری ماشینی به‌کارگرفته شده در گوگل ۶۰.۳ درصد از ضریب نفوذ بدافزارهای اپلیکیشن‌های اندرویدی را با شناسایی نرم‌افزارهای آلوده به بدافزار کاسته‌است و بنابر ادعای خود گوگل، این رقم همچنان رو به افزایش است.

گوگل در پاسخ به آن دسته از افرادی که تصور می‌کنند امنیت سایبری سیستم‌عامل اندروید از رقیبش، سیستم‌عامل iOS اپل، بسیار ضعیف‌تر و آسیب‌پذیرتر است نیز با اشاره به آمار و ارقام در سال‌های گذشته، این ادعا را رد کرده‌است به‌گونه‌ای که در سال ۲۰۱۶ احتمال دانلود و نصب یک اپلیکیشن آلوده ۰.۰۴ درصد بود، اما در سال ۲۰۱۷ این عدد به کمتر از ۰.۰۲ درصد کاهش یافت که این خود به وضوح نشان‌دهنده تلاش چشمگیر گوگل برای افزایش ضریب امنیت اندروید است.

هم‌اکنون حدود دو میلیارد کاربر گوشی هوشمند از سیستم‌عامل اندروید استفاده‌می‌کنند که حالا گوگل با ارائه گزارش امنیتی سالانه خود سعی دارد از نگرانی‌های اخیر کاربران و طرفدارانش بکاهد.

در این گزارش همچنین آمده‌است: تعداد وصله‌های نرم‌افزاری و امنیتی گوگل در سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی ۳۰ درصد رشد و افزایش داشته‌است که البته متخصصان ما همواره در تلاش مستمری هستند تا روزبه‌روز به امنیت این سیستم‌عامل محبوب و پرطرفدار افزوده‌شود.

همان‌طور که از این گزارش و لحن گوگل پیداست، این شرکت از وضعیت کنونی امنیت سیستم‌عامل خود رضایت بالایی دارد و بر این باور است که از این لحاظ پا‌به‌پای همتای خود، یعنی سیستم‌عامل iOS به پیش آمده و چیزی از امنیت آن کم ندارد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا